Ceremonia wręczania Oscarów, czyli nagród przyznawanych przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej", co roku budzi ogromne emocje. Od momentu powstania uroczystość przeszła ogromną metamorfozę. Początkowo nic nie wskazywało, że skromne wydarzenie z czasem przerodzi się w wielką galę, która będzie transmitowana na cały świat. Oto garść ciekawostek.


Historia Internetu zaczyna się 29 października 1969 roku. Wtedy to na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles (UCLA), a wkrótce potem w trzech następnych uniwersytetach zainstalowano na potrzeby wojska, pierwsze węzły sieci ARPANET, bezpośredniego przodka dzisiejszego Internetu. Eksperyment miał na celu zbadanie możliwości zbudowania sieci komputerowej bez wyróżnionego punktu centralnego, mogącej funkcjonować nawet pomimo uszkodzenia pewnej jej części. Wszystkie istniejące do tej pory sieci zarządzane były przez jeden główny komputer a jego awaria pozbawiała możliwości pracy całą sieć. 


Siła grawitacji wytwarzana przez Słońce jest tak potężna, że dzięki niej możliwe jest utrzymanie szeregu kilku ciał niebieskich w Układzie Słonecznym. Zalicza się do nich planety razem z ich satelitami (księżycami), planetoidy, komety, meteoroidy, oraz pył międzyplanetarny. Centralnym obiektem Układu Słonecznego jest jest Słońce, które skupia w sobie ponad 99% masy całego Układu. Masa Słońca przekracza 333 tysięcy razy masę Ziemi, promień natomiast jest 109 razy większy od promienia Ziemi. Główne składniki Słońca to dwa gazy – wodór i hel. To dzięki nieustannej aktywności słońca możliwe jest życie na naszej planecie.


Dziś być nieśmiałym wręcz nie wypada. W pracy wymagają od Ciebie nieludzkiej przebojowości i odporności na stres, w szkole maksymalnego zaangażowania i aktywności, w gronie znajomych - komunikatywności.


Przedstawiamy Wam listę 10 tyranów, którzy sami lub z innymi, opętanymi zbrodniczą manią osobnikami, dopuszczali się najgorszych czynów. To despoci i szaleńcy, których historia nigdy nie usprawiedliwi. Miejmy nadzieję, że ludzkość wyciąga wnioski z przeszłości.


Alkohol znany jest od tysięcy lat. Skutki jego nadużycia potrafią być uciążliwe. Do dziś niestety nie wynaleziono jednak skutecznego lekarstwa na kaca. Pozostaje nam stosowanie starych, sprawdzonych sposobów na zatrucie alkoholowe. Które sposoby na kaca są najskuteczniejsze? Poniższe wskazówki nie mają żadnego uzasadnienia naukowego i mogą brzmieć dziwnie, ale warto ich spróbować


Istnieją pozycje filmowe, które należy znać. Niegdyś filmy o gangsterach były tworzone według pewnego żelaznego schematu. Obecnie gatunek kina gangsterskiego mocno ewoluował. Istnieje kilka pozycji, które wyznaczyły nowe horyzonty w historii gatunku. Kino Oto 10 absolutnych perełek kina gangsterskiego.


Większość z Was widziała w swoim życiu przynajmniej kilkaset filmów. Części z nich pozbyliście się ze swojej pamięci umyślnie innych na skutek upływu czasu. Niemniej mieliście z pewnością okazję oglądać i takie które po dziś dzień doskonale pamiętacie. Być może po prostu setnie się na nich ubawiliście, być może czegoś was one nauczyły. Jakie by jednak nie były miały w sobie "to coś" i z tej przyczyny polecacie je za każdym razem gdy ktoś spyta was o fajny film. Postanowiliśmy zrobić użytek z takich opinii i zapytać Internautów o najważniejsze filmy w nich życiu, a konkretniej o filmy, które trzeba koniecznie zobaczyć przed śmiercią.


CIEKAWOSTKI

Początek strony