Jeśli lubicie kosztować nowe piwa i macie za dużo pieniędzy możecie wypróbować jedno z 10 najdroższych piw na świecie.

10. Sapporo’s Space Barley

Cena: $110/za sześciopak

Zawartość alkoholu: 5,5%

Sapporo’s Space Barley

W 2006 roku dwaj naukowcy – Japończyk i Rosjanin testowali jak dobrze  jęczmień będzie rósł w przestrzeni kosmicznej. Z tego powodu zabrali go w kosmos do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i zasadzili go  na pokładzie modułu Zvezda. Jęczmień ten rósł na orbicie przez pięć miesięcy, a jego 4 plon został przywieziony na Ziemię. Japoński browarnik z Sapporo wykorzystał go do produkcji pierwszego na świecie kosmicznego piwa.
 

9. Crown Ambassador Reserve

Cena: $90/750ml

Zawartość alkoholu: 10.2%

Piwo, to prezentuje się niezwykle elegancko, dojrzewa w dębowych beczkach przez 12 miesięcy i zamykane jest w butelce do szampana, uznawany za alternatywę dla wina.
 

8. Tutankhamun Ale

Cena: $75/500ml

Zawartość alkoholu: 6%

Piwo niezwykle oryginalne, cechuje się średnią zawartością alkoholu i stosunkowo niewysoką ceną w porównaniu do pozostałych piw z zestawienia. Historia piwa sięga 1990 roku, kiedy archeolog dr Barry Kemp odkrył Królewski Browar Królowej Nefertiti. Znalazł dziesięć komnat, w których ważono piwo zakopane pod piaskiem. Każda zawierała ślady starożytnej pozostałości po piwie. Z pomocą mikroskopu elektronowego, naukowiec dr Delwen Samuel zanalizował składniki, których używano w recepturze, która miała 3250 lat. Badacze nawiązali współpracę ze szkockim piwowarem Jimem Merringtonem, który wyprodukował 1000 butelek królewskiego piwa. Pierwsza butelka sprzedana została za 7686 dolarów, ale cena w końcu spadła do 75 dolarów za butelkę. Parę lat później, browar zamknięto i zakończono produkcję piwa.
 

7. Brewdog’s Sink the Bismarck

Cena: $80/375ml

Zawartość alkoholu: 41%

Nazwany na cześć największego nazistowskiego pancernika. Piwo „Zatopić Bismarcka” konkurowało z Schorschbrau o miano najmocniejszego piwa na świecie. Bismarck nie tylko ukradł rekord Schorschbrau, ale i również odmienił sposób warzenia. Piwo było 4 krotnie dystylowane na zimno, dodatkowo ma cztery razy więcej chmielu od piw konwencjonalnych i jest cztery razy bardziej gorzkie.
 

6. Samuel Adams’ Utopias

Cena: $150/700ml

Zawartość alkoholu: 27%

Najdroższe piwo Ameryki,, wydawane co dwa lata, każda partia dojrzewa w wiśniowych beczkach, a także beczkach po koniaku, bourbonie i szkockiej przez okres do 18 lat. Do każdej partii dodaje się odrobinę syropu klonowego. Piwo to jest obecnie zakazane w 13 stanach. Ciekawostką jest to, że butelka wykonana jest z niklu, także kaucja zwrotna uzyskana na złomie poprawi stan naszego portfela.
 

5. Schorschbräu’s Schorschbock 57

Cena: $275/330ml

Zawartość alkoholu: 57.5%

Piwo wydane w październiku  ubiegłego roku, jedno z najmocniejszych piw na świecie. Według mistrza browarnictwa Georga Tscheuschnera, wyższa zawartość alkoholu w tym piwie zabiłaby 500 letnie prawo czystości piwa. Butelek jest tylko 36. Degustatorzy twierdzili, że ten „bock” ma aromat dymu, orzechów, rodzynek i alkoholu.
 

4. Carlsberg’s Jacobsen Vintage

Cena: $400/375ml

Zawartość alkoholu: 10.5%

W 2008 roku pewna duńska firma uruchomiła „vintage trylogy” (coś jakby rocznikową trylogię) mającą konkurować na rynku win luksusowych. To jęczmienne piwo dojrzewa w szwedzkich i francuskich dębowych beczkach przez sześć miesięcy,  a rzekomo smakuje jak wanilia i kakao, z lekkim posmakiem torfowej „smoły i liny”. Sprzedawane jest w ekskluzywnych restauracjach w Kopenhadze. Co roku produkowanych jest 600 butelek z roczników 2008 do 2010. Każda butelka posiada datę ważności do 2059 roku, więc mamy 47 lat aby wstrzymać się z próbowaniem piwka.
 

3. Brewdog’s The End of History

Cena: $765/330ml

Zawartość alkoholu: 55%

Z 55% zawartością alkoholu jest to trzecie najmocniejsze piwo na Ziemi. Kosztuje 756 dolarów za butelkę. To jasne belgijskie ale miesza się z pokrzywami i owocami jałowca z górzystego regionu północnej Szkocji- Highlands, a następnie wielokrotnie destyluje. Istnieje jedynie 12 butelek tego piwa i każde jest zrobione z wypreparowanych zwierząt, które zginęły na drogach – z 7 łasic, 4 wiewiórek i z zająca. Przyznać trzeba, że pomysł na piwo oryginalny.
 

2. Pabst Blue Ribbon 1844

Cena: $44.00/720ml

Zawartość alkoholu: 6%

W USA, Pabst Blue Ribbon jest jednym z najtańszych piw, które można kupić w sklepach. W Chinach natomiast jest to Rolls Royce wśród piw. Butelka kosztuje 44$ i jest 44 krotnie droższa niż ta ze Stanów. A to dlatego, że nie jest to ta sama lura. PBR 1844 robiony jest na niemieckich karmelowych słodach, dojrzewa w niezwęglonych beczkach po whisky i ponadto ma elegancką butelkę. Mistrz browarnictwa Alan Kornhauser zaprojektował to ale by konkurować z wyższej klasy winami i brandziakami. Piwo sprzedawane jest tylko w Chinach.


1. Nail Brewing’s Antarctic Nail Ale

Cena: $800-$1815/500ml

Zawartość alkoholu: 10%

Nie zrobione ze zwierząt, natomiast zrobione dla zwierząt. Wymyślone przez piwowarów z Perth w Australii. Całość dochodu ze sprzedanych piw przeznaczana jest dla pewnego stowarzyseznia walczącego o wieloryby noszącego nazwę the Sea Shepherd Conservation Society. Aby wyprodukować piwo ludzie z Sea Shepherd Society wylądowali helikopterem na górze lodowej na Antarktydzie, zabrali trochę śniegu, stopili go w Tasmanii, a następnie przetransportowali do Perth w celu uwarzenia na tej wodzie piwa. Wyprodukowano jedynie 30 butelek tego piwa. Pierwsza butelka sprzedana została na aukcji za 800$.ZOBACZ TEŻ: Drinki na każdą okazję

CIEKAWOSTKI

Początek strony