Być może nie zdawaliście sobie sprawy o istnieniu tego miejsca. Z pozoru to zwykły las, może nieco bardziej mroczny i gęsty niż inne. Po bliższym przyjrzeniu się można zobaczyć, że skrywa mroczną tajemnicę. Jaką? Tego dowiecie się z tego artykułu.
Las ten nosi nazwę "Aokigahara", co w języku japońskim oznacza "Morze drzew". Po zagłębieniu się w zarośla odkrywamy pewien sekret, dzięki któremu miejsce to zyskało także miano "lasu samobójców". Las przyciąga osoby, które nie mogą już znieść cierpienia - każdego roku około stu osób odbiera sobie tutaj życie. Regularnie od 1970 roku lokalne władze organizują coroczne przeszukiwanie lasu w celu usunięcia ciał, co czasami jest dość trudne - las jest gęsty i zazwyczaj spowity mgłą, co czyni usunięcie wszystkich zwłok praktycznie niemożliwym.


ludzkie kości


W roku 1998 samobójstwo popełniły tu 73 osoby. W 2002 znaleziono rekordową liczbę ciał - 78. Po tym jak w roku 2003 liczba wzrosła do 100, a w 2004 do 108, miejscowe władze przestały publikować informacje o liczbie ciał, mając nadzieję, że Aokigahara przestanie być kojarzony z samobójstwami.ZOBACZ TEŻ: Ciekawostki i fakty o Japonii

CIEKAWOSTKI

Początek strony