Powszechnie uważa się, ze kobiety z natury są istotami łagodnymi, o znacznie większej wrażliwości niż mężczyźni. W historii jednak zdarzały się kobiety wyzute z podstawowych uczuć, dokonujące straszliwych zbrodni - od mordowania własnych niewinnych dzieci, po seryjne zabójstwa z zimną krwią. Oto lista 10 najbardziej bezwględnych kobiet morderczyń w historii.
10. Karla Homolka

Urodzona w 1970 roku, z pochodzenia Kanadyjka, morderstwa  popełniała wraz z mężem. Zamordowała 3 młode kobiety, w tym swoją siostrę. Karla Hamolka pragnąc zadowolić swojego partnera, znanego jako gwałciciel ze Scarborough – Paula Bernardo, pozwoliła mu zgwałcić swoją siostrę oraz 2 inne kobiety, które następnie zamordowano. Siostra przedawkowała narkotyki podane przez małżeństwo. Po aresztowaniu twierdziła, że była niewinna i została zmuszona do tych wszystkich niegodziwości. Nagrania video, które wykonywali rzucały inne światło na całą sprawę. W 1995 roku Bernardo został skazany na dożywocie, Karla za współudział dostała wyrok 12 lat więzienia. W lipcu 2004 roku zwolniono ją z więzienia, obecnie ma nowego męża i trójkę dzieci, mieszka na Gwadelupie i żyje pod zmienionym nazwiskiem jako Leanne Bordelais.

9. Beverly Allit

Urodzona w 1968 roku, angielska pielęgniarska, nazywana „Aniołem Śmierci”. Skazana za zamordowanie czwórki dzieci, próbując przy tym zamordować kolejne trzy oraz spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kolejnych sześciu. Jej śmiercionośna działalność trwała 59 dni. Wstrzykiwała dzieciom chlorek potasu lub insulinę, aby spowodować zatrzymanie akcji serca. W opinii psychiatrów, którzy ją badali cierpiała ona na Zespół Munchhausena, który sprawiał, że musiała  ranić i zabijać dzieci, aby zwrócić na siebie uwagę personelu. Beverly Allit odsiaduje obecnie 30 letni wyroki w szpitalu w Rampton, gdzie trzymani są szaleni kryminaliści. Rodziny dzieci, którym wyrządziła krzywdę grozili jej wielokrotnie śmiercią.

8. Tillie Klimek

Amerykańska seryjna morderczyni polskiego pochodzenia. „Działała” w Chicago. Uważała, że ma prorocze sny i potrafiła przewidzieć daty śmierci swoich mężów – co faktycznie było tylko harmonogramem jej morderstw. Urodziła się w Polsce, skąd jako dziecko wyemigrowała z rodzicami do Stanów Zjednoczonych. Jej pierwszy mąż umarł w 1914 roku po krótkiej chorobie. Na akcie zgonu odnotowano jakoby przyczyną śmierci były problemy z sercem. W miarę szybko ponownie wychodzi za mąż, przy okazji inkasując pieniądze z ubezpieczenia za śmierć pierwszego męża. Łącznie miała 5 mężów i każdy po pewnym czasie umierał. Nazwisko Klimek przyjęła od ostatniej swojej ofiary. Złapano ją po tym jak Klimek wylądował w szpitalu i okazało się, że został otruty arszenikiem. Podejrzenia padły na żonę, którą to zatrzymano do wyjaśnienia. Wkrótce okazało się, że w zwłokach jej poprzednich mężów również znajdują się ślady arszeniku. W 1921 roku została skazana na dożywotnie więzienie. Zmarła kilka lat później w 1936 roku.

7. Juana Barraza

Urodzona w 1956 roku meksykańska wrestlerka i seryjna morderczyni.  Znana również pod pseudonimem „Old Lady Killer”. Urodziła się w slumsach Meksyku, jej matka była alkoholiczką, która sprzedała ją w wieku 12lat za trzy piwa. Była ona więziona i gwałcona przez swojego nowego właściciela i jego znajomych, po czym w wieku 14 lat urodziła już syna. Została zapaśniczką i występowała w meksykańskiej odmianie wrestlingu – lucha libre (główna różnica wyróżniająca go od normalnego wrestlingu to używanie kolorowych masek). Jej morderstwa dotyczyły głównie starszych kobiet, którym to np. oferowała pomoc domową. Po wejściu do mieszkania brutalnie biła i dusiła swoje ofiary, po czym okradała ich mieszkania. Szczególnymi trofeami z rabowanych domów były figurki z Matką Boską, które kolekcjonowała w specjalnie do tego przygotowanym pomieszczeniu. Początkowo jej schwytanie było bardzo trudne, jej rysy twarzy, aparycja i sposób ubierania sprawiały, że naoczni świadkowie identyfikowali ją jako mężczyznę lub transseksualistkę. Policja koncentrowała się z tego względu właśnie na tych dwóch grupach podejrzanych. Przełom nastąpił w dniu 25 stycznia 2006 r., gdy podejrzana została aresztowana uciekając z domu ostatniej ofiary, która została uduszona stetoskopem. Ku zaskoczeniu wielu Meksykanów, którzy w zabójcy upatrywali mężczyzny, podejrzany okazał się kobietą, 48 letnią wrestlerką znaną  jako Cicha Dama. W sumie została skazana na 759 lat pozbawienia wolności za zabicie 16 starszych kobiet, choć podejrzewa się, że morderstw mogło być znacznie więcej jednak jej tego nigdy nie udowodniono.

6. Aileen Wuornos

Amerykańska prostytutka, która w latach 1989-1990 zamordowała siedmiu mężczyzn. Aileen miała bardzo ciężkie dzieciństwo, bardzo wczesne doświadczenia seksualne, ciąża w wieku 13 lat (dziecko oddane do adopcji) i wyrzucenie z domu przez dziadka w wieku 15 lat. Przed morderstwami łamała prawo okradając sklepy z bronią, ożeniła się z 70 letnim mężczyzną, którego maltretowała fizycznie. Częste aresztowania i pijackie zachowania uwolniły starszego mężczyznę od Aileen, która otrzymała zakaz zbliżania się do niego. W międzyczasie jako, że Aileen była biseksualna znalazła sobie kochankę Tyrię. Zaczęła pracować jako prostytutka aby zarabiać pieniądze na ich utrzymanie.  Praca jako prostytutka na autostradach była bardzo niebezpieczna. Do dnia swojej śmierci utrzymywała, że jej pierwsza ofiara brutalnie ją zgwałciła, a ona działała jedynie w samoobronie strzelając mu pięć razy w klatkę piersiową z pistoletu. Łącznie zabiła 8 osób, z czego 7 z nich na Florydzie (jednego ciała nie znaleziono). Jej seria zabójstw została zakończona po tym jak śledczy dotarli do Tyrii Moore. Ta, podobno wiedziała o wszystkich zbrodniach Aileen, bała się oskarżeń o współudział i miała dosyć toksycznego związku. Podczas procesu zeznawała przeciwko Wournos. Aileen przyznała się do winy chcąc oczyścić Tyrię. Skazana na sześciokrotną karę śmierci (dlatego, że jednego ciała nie odnaleziono). Wyrok wykonano poprzez wstrzyknięcie trucizny- 9 października 2002.

5. Rosemary West

Urodzona w 1953 roku, amerykańska seryjna morderczyni. Swoich mordów dokonywała razem ze swoim mężem Fredem. W młodości dała się poznać jako wyuzdana seksualnie nastolatka. Z Fredem mieszkała od 15 roku życia.  Oboje korzystali z naiwności i ufności młodych ludzi. Zwabiali oni nastolatki, które uciekły z domu i obiecywali jedzenie, zakwaterowanie, a także pracę przy opiece ich gromadki dzieci (miała 7 swoich dzieci i 2 pasierbice). W domu krępowano dziewczęta, zrywano z nich ubrania, gwałcono i mordowano. Ciała ich ćwiartowano i zakopywano w ogrodzie. Rosemary zamordowała prawdopodobnie też swoją pasierbicę oraz jej jedno dziecko. Oskarżono ją o 10 morderstw, skazano na dożywocie. Jej mąż popełnił w 1995 roku samobójstwo przebywając w więzieniu, natomiast Rosemary przebywa w nim do dziś. Jak dał do zrozumienia mąż Rosemary – Fred wiele nierozwiązanych morderstw i niewyjaśnionych spraw z tego okresu może łączyć się ich działalnością.

4. Jane Toppan

Jej prawdziwe nazwisko to Honora Kelley. Amerykańska seryjna morderczyni,która przyznała się do 31 morderstw w 1901 roku. Żerowała na chorych i niedołężnych ludziach. Jej sadystyczne zachowania mają prawdopodobnie źródło w niespokojnym dzieciństwie. Była córką obłąkanego ojca, gdy była dzieckiem zmarła jej matka, błąkała się po sierocińcach i rodzinach zastępczych po tym jak ojciec zrezygnował z opieki nad nią. Gdy dorosła, uczyła się na pielęgniarkę i już wtedy jej wykładowcy zauważali coś w rodzaju niezdrowej fascynacji zdjęciami z autopsji. Mimo to  szkołę skończyła i podjęła pracę jako pielęgniarka. Tam czerpała przyjemność z narkotyzowania niedołężnych pacjentów, doprowadzała ic na skraj śmierci po czym przywracała ich do zdrowia. Zdarzało jej się kłaść  do łóżek pacjentów będących w agonii i molestować ich. Jane rozpoczęła planowanie swoich eksperymentów i egzekucji w 1885 roku. Zatrzymano ją i skazano za 11 morderstw. Dopiero w areszcie przyznała się, że popełniła ich 31. Toppan szczyciła się swoimi osiągnięciami, chciała przejść do historii jako osoba, która zabiła więcej bezbronnych ludzi niż jakikolwiek inny mężczyzna lub kobieta w historii. Zwana przez pacjentów „Wesołą Jane” została uniewinniona z powodu niepoczytalności i do końca życia żyła w domu wariatów w Taunton.

3.  Ilse Koch

Urodzona w Dreznie w Niemczech w 1906 roku, z zawodu sekretarka. Dołączyła do partii nazistowskiej w 1932 roku. 4 lata później poślubiła Karla Otto Kocha, głowę obozu koncentracyjnego Sachsenhausen, którego wyznaczono do budowy obozu w Buchenwaldzie. Ilse Koch podążyła za mężem, gdzie została nadzorczynią obozu. Ilsa znana była jako „Wiedźma z Buchenwaldu”, dzięki swojemu bestialstwu i sadystycznym zachowaniom. Uwielbiała jeździć konno po obozie smagając biczem każdego więźnia, który zwrócił jej uwagę. Jej ulubionym zajęciem było kolekcjonowanie kloszy, okładek do książek, rękawiczek itp. ze skóry zamordowanych więźniów. Ich czaszek używała jako naczyń. W 1942 roku Ilse Koch została karnie oddelegowana do Majdanku. Rok później zostaje oskarżona o sprzeniewierzenie 700 tys.marek. Zostaje jednak uniewinniona. Po zakończeniu wojny Koch aresztowano i oskarżono o udział w jawnym przestępstwie zachęcając, wspierając i uczestnicząc w okrucieństwach Buchenwaldu. Wojenny amerykański trybunał skazał ją na dożywocie. Po dwóch latach odsiadki Generał Lucius D. Clay, gubernator wojskowy amerykańskiej strefy w Niemczech, ułaskawił ją. Po publicznym potępieniu tego uniewinnienia, aresztowano ją ponownie w 1949 roku i odpowiadała za podżeganie do morderstw w 135 sprawach. Ponownie skazano ją na dożywocie. Popełniła samobójstwo w bawarskim więzieniu w 1967 roku.

2. Elżbieta Batory

Hrabina Elżbieta Batory zwana „krawą hrabiną” – węgierska księżna, siostrzenica polskiego króla Stefana Batorego, żyła w latach 1560-1614. Zwana, często także „wampirem z Siedmiogrodu”. Ta szalona, kapryśna kobieta uwielbiała kąpać się we krwi swoich młodych kobiecych ofiar. Uważała, że krew młodych dziewcząt sprawi, że będzie wiecznie młoda. Obnoszenie się ze swoją siłą i pozycją było czymś co Elżbieta uwielbiała. Jej sadyzm, okrucieństwo i wyuzdanie miały odzwierciedlenie w jej morderstwach. Hrabina  między innymi zwabiała najładniejsze młode dziewczyny z wiosek, do swoich podziemni oferując im pracę na zamku. O zmroku kobiety były zabijane, a księżna zażywała wówczas odmładzającej kąpieli. Gdy w okolicznych wioskach liczba kobiet zaczęła być niewystarczająca, poszukiwała ofiar w wyższych sferach. Co ciekawe hrabina miała męża Franciszka Nadasdy, który to prawdopodobnie sam brał udział w większości morderstw. Szacuje się, że krwawa hrabina przyczyniła się do śmierci 600 osób, za co w procesie i po wcześniejszym pojmaniu przez kuzyna Thurzo, została skazana na zamurowanie żywcem w jednej komnat. Postać Elżbiety Batory, jest bardzo często przytaczana we współczesnej kulturze.

1. Belle Gunness

Seryjna morderczyni, ogarnięta chciwością, czerpała przyjemność z odbierania życia niewinnym osobom. Urodzona w Norwegii, przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych. Tam poślubiła swojego rodaka Maxa Sorensena, miała z nim trójkę dzieci. Max zmarł w 1990 roku. Kobieta wkrótce wychodzi za amerykańskiego biznesmena, który umiera w tajemniczych okolicznościach – mianowicie „spadła” na jego głowę siekiera leżąca na szafce. Po śmieci męża, Belle Gunness ,zaczęła dawać ogłoszenia matrymonialne do gazety. Zainteresowana była tylko bogatymi amantami. Potencjalni kochankowie przyjeżdżali do jej domu na wsi, a tam byli zabijani prawdopodobnie podczas snu, siekierą. Po opróżnieniu kieszeni swoich ofiar zakopywała je. O zbrodniach Belle Gunness dowiedziano się gdy w zgliszczach jej domu po pożarze, w którym sama spłonęła znaleziono 28 ciał mężczyzn. Wg pewnej teorii dom podpalił jeden z pracowników pani Gunness.CZYTAJ RÓWNIEŻ: Najwięksi zbrodniarze w historii

CIEKAWOSTKI

Początek strony