Poniżej znajdziecie ekskluzywną listę 10 krajów o największym spożyciu alkoholu na świecie. Ranking ten utworzono na bazie miernika, jakim była ilość czystego alkoholu etylowego spożywanego średnio przez 1 mieszkańca w ciągu roku. Do badań wzięto osoby powyżej 15 lat. Wyniki oparte są na danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) z 2005 roku. W rankingu zsumowano zbadaną ilość oraz szacowaną co bardziej uwiarygodni wyniki.
10 miejsce: Białoruś

Białoruś od wielu lat próbowała dobić do pierwszej dziesiątki. Jako, że sprzyja im ustrój polityczny i opieka Wujka Aleksandra Łukaszenki, spożycie alkoholu w kraju rośnie. Państwo to należy docenić, za walkę, gdyż rzadko znajduje się na tak wysokich miejscach w jakichkolwiek rankingach światowych. Całkowite spożycie alkoholu w Białorusi obliczono na 15,13 litra na osobę.

9 miejsce: Słowenia

Konsumpcja Słoweńców doprowadziła ich na 9 miejsce w rankingu. Pochłaniają rocznie 15,19 litra na głowę z czego większą ilość w postaci wina.

8 miejsce: Rumunia

Skala picia w Rumuni jest na tyle duża, że uplasowało to Rumunów na 8 miejscu listy. Piją rocznie 15,3 litra alkoholu. Co ciekawe z tego powodu pojawiają się na drogach niezidentyfikowane stworzenia pełzające po ulicach. Dbając o bezpieczeństwo na drogach władze stawiają pewne znaki.

7 miejsce : Andora

Kraj położony w Pirenejach, otoczony niezwykle urokliwą przyrodą, wypełniony pięknym krajobrazami. Aż dziw bierze, że osiągnięto tak dobry wynik. Jedynym wytłumaczeniem, które znajduję jest to, że gdy jest się tam na wakacjach wywozi się z tego kraju tyle alkoholu, że się prawie w bagażniku nie mieści. Dla niewtajemniczonych  jest tam strefa wolnocłowa. Wynik 15,48 litra.

6 miejsce: Estonia

Nadbałtycki kraj pamiętający kulturę i tradycję Sowietów. Nie dziwi więc fakt, iż w prawidłowy sposób kultywuję tradycję. Wynik 15,57 litra.

5 miejsce: Ukraina

Podobnie jak Estonia, kraj postsowiecki. Prawdziwym przykładem dla narodu był tutaj Wiktor Janukowycz, który pokazał jak się w kraju powinno pić wódkę. A jak wiemy co z góry to święte, naród poszedł za głosem przywódcy. Wynik: 15,6 l.

4 miejsce: Rosja

Rosja tuż za podium. 4 miejsce to w oczach Rosjan ale i pewnie nas to rozczarowanie. Aż dziw, że znaleźli się tak nisko.  Chyba, że działała tutaj Rosyjska Myśl Propagandowa. Nie mniej jednak my Polacy i tak wiemy, że Rosjanie są najlepsi w tej branży. Wynik: tylko 15,76 l. — > Wstyd.

3 miejsce: Węgry

Węgry znajdują się na najniższym stopniu podium z wynikiem 16,27 l. Węgry swój wynik zawdzięczają ogólnemu upodobaniu do alkoholu. Piją mniej więcej te same ilości alkoholu etylowego w postaci zarówno piwa, wina jak i wódki.

2 miejsce: Czechy

Wicemistrzami zostają Czesi, nasi południowi bracia, z wynikiem 16,45 l. Ich tak wysokie miejsce determinowane jest dużą ilością spożywanego przepysznego piwa. W postaci piwa przeciętny Czech pochłania 8,5 litra alkoholu etylowego (5% piwo ma około 30 ml – 0,03l alkoholu etylowego – więc średnio wypija się u nich 284 piwka w roku).

1 miejsce: Mołdawia

To jest zdecydowanie niespodzianka. Ważne podkreślenia jest, że ponad połowa spożycia  w tym kraju została oszacowana, stąd może tak wysokie miejsce. Mołdawianie wypijają 18,22 litra.

Z obywatelskiego obowiązku należy podać miejsce Polski w rankingu. Niektórych z Was wynik z pewnością rozczaruje: 20 pozycja. Wynik:  13,25 l.ZOBACZ TEŻ: Drinki na każdą okazję

CIEKAWOSTKI

Początek strony