Chyba każdy z nas kiedyś był na basenie. Czy to w szkole na zajęciach wychowania fizycznego, czy na miejskim basenie pod chmurką, gdzie schodziła się połowa mieszkańców miasta. Basen nie musi się jednak z tłumem, czepkiem i chlorowaną wodą – wystarczy zapoznać się z poniższą listą prezentującą niesamowite baseny z całego świata.
10. Basen koloru krwi

Basen ten znajduje się na wyspie Koh Samui w Tajlandii. Wyróżnia się niesamowitą krwistoczerwoną barwą i rosnącymi obok wysokimi drzewami. Wykończenie basenu to mozaika koloru pomarańczowego, żółtego i czerwonego, co w połączeniu z otoczeniem i czerwonymi elementami hotelu daje niesamowity efekt. Siedząc w basenie możemy zaznać spokoju i podziwiać piękny widok na ocean.

basen w kolorze krwi

9. Basen w Hotelu Joule w Dallas

Budynek, w którym znajduje się ten ciekawy basen to dawna siedziba Narodowego Banku. Po tym jak trafił w prywatne ręce i otworzono w nim Joule Hotel postanowiono, że interesującym posunięciem będzie wyprowadzenie basenu na balkon. Jak widać pomysł niezwykle udany.

8. Shaw House w Vancouver

Jest to prywatna rezydencja o powierzchni 285 metrów kwadratowych,  z duża liczbą pokoi i basenem zlokalizowanym na dachu. Basen ten ma szklane dno przez co słońce wpada do środka domu i doświetla jego wnętrze.

7. Nemo 33 w Belgii

Najgłębszy basen na świecie. Znajduje się w Belgii, w Brukseli. Stworzono go głównie dla płetwonurków, aby mogli tutaj odbywać szkolenia. Mieści 2,5 mln litrów wody i jak nazwa wskazuje ma 33 metry głębokości. Woda w nim nie jest chlorowana.

6. Seagaia Ocean Dome w Japonii

Zlokalizowany w Miyazaki w Japonii, główny basen ośrodka Seagaia Ocean Dome mierzy 300 metrów długości i 100 szerokości. Basen posiada największy na świecie rozsuwany dach (w przeciwieństwie do tego na Narodowym – działa o każdej porze roku, dnia i nocy), który zapewnia też symulację błękitnego nieba, nawet gdy na zewnątrz hula wiatr i leje deszcz. W środku imitacja oceanu, palmy, fale i plaża.

ZOBACZ TEŻ: Ciekawostki o Japonii

5. Basen w Hotelu Astarte Santorini w Grecji

Hotel położony w Grecji z fantastycznym widokiem na Morze Egejskie, znajduje się na wulkanicznym szycie Santorini. Idealny ośrodek na podróż poślubną.

basen w Hotelu Astarte Santorini

4. Basen w Hotelu Caruso we Włoszech

Ravello, Włochy i niesamowity hotel z jeszcze piękniejszym basenem, położony na najwyższym punkcie Ravello. Basen w kształcie elipsy doskonale wtapia się w otoczenie. Dostarcza niezapomnianych widoków na morze i wrażeń podczas kąpieli w delikatnie podgrzewanej wodzie.

3. Marina Bay Sands Skypark w Singapurze

Ten “niekończący się” basen znajduje się na 55 piętrze budynku Marina Bay Sands Skypark na szczycie hotelu, którego budowa pochłonęła 56 miliardów dolarów ! Basen z niesamowitym widokiem ulokowano na podniebnym tarasie na wysokości 200 metrów nad ziemią i zajmuje 12,5 tys. metrów kwadratowych. Wieńczy trzy wieże kasyna.

2. Basen San Alfonso Del Mar w Meksyku

Jest to największy basen na świecie wypełniony słoną wodą. Ma ponad kilometr długości, zajmuje przeszło 8 hektarów powierzchni, w najgłębszym miejscu ma 3,5 metra głębokości. Leży nad Zatoką Meksykańską w ośrodku San Alfonso Del Mar.1. Wiszące Ogrody Ubud na Bali

Są to niezwykłe baseny w luksusowym kompleksie w samym sercu wulkanicznej krainy, umieszczone na klifie, wśród bujnych lasów deszczowych i ryżowych pól uprawnych. Każdy pokój hotelowy ma swój oddzielny basenik z przepięknymi widokami.


Ogrody Ubud Bali

CIEKAWOSTKI

Początek strony