Ślub to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu zakochanych. Moment, w którym narzeczeni ślubują sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską…. Od niedawna w Polsce słowa przysięgi małżeńskiej, nie muszą być wypowiadane w kościele lub w Urzędzie Stanu Cywilnego, a tam gdzie nam się spodoba. Dla tych wszystkich, którzy zamierzają wstąpić w związek małżeński pokazujemy niesamowite śluby z całego świata jako źródło inspiracji. Zapraszamy do lektury.
10. Nagi ślub przed 250 gośćmi

Pewna para Australijczyków postanowiła pobrać się w stroju Adama przed obliczem 250 zebranych gości.  Jedyną rzeczą, jaką założyli na tym weselu były ich obrączki. Panna Ellie Barton nosiła białą namalowaną „suknię” (czytaj majtki). A jedyną prawdziwą rzeczą, którą naprawdę nosiła poza bukietem był długi biały welon. Pan młody – Phil Hendicott dzierżył czarny kapelusz, który zakrywał strategiczne miejsce mężczyzny. Ślub odbył się rankiem, relację na żywo prowadziło radio, które docierało do setek Australijczyków.

ZOBACZ TEŻ: Najgorsze suknie ślubne

9.  200 metrowy tren

Ten ciekawy ślub miał miejsce w Chinach. Panna młoda posiadała 200 metrowy tren od sukni, który ważył prawie 100 kg!. Zdjęcia wykonano przed hotelem w Guanghou, stolicy prowincji Guangdong.

8. Ślub w markecie

Niezwykle absurdalny ślub odbył się w jednym z amerykańskich sklepów sieci TJ Maxx. Związek małżeński połączył Drewa Ellisa i Lisę Satayut w dziale z butami w rozmiarze 8. Ceremonia odbyła się w normalny dzień handlowy, więc zainteresowani klienci mogli podziwiać to „piękne” wydarzenie.

7.  Rowerowy ślub

Dla odmiany ciekawym miejscem, a raczej sposobem powiedzenia sobie “tak” jest przejażdżka rowerowa wraz z towarzyszącymi nam gośćmi. Sposób niezwykle ciekawy, a przede wszystkim ekologiczny i dobry dla zdrowia. Ślub taki odbył się w Moskwie w 2010 roku.

6.  Ślub w towarzystwie 110 druhen

Ślub ten odbył się w Proctorville w stanie Ohio w USA w 2010 roku. Pannie młodej towarzyszyła rekordowa ilość druhen – 110 (wpisany do Księgi Rekordów Guinness’a). Pani młoda – Jill Stapleton właścicielka szkoły tańca poprosiła swoje podopieczne, aby towarzyszyły jej w trakcie ceremonii. Panie trzymały w dłoniach pojedyncze róże i ubrany były w fioletowe lub turkusowe suknie, zgodnie z zaleceniami panny młodej.

5. Ślub z nieboszczykiem

Historia ta wydaje się niesmaczna. Tak naprawdę jest niezwykle wzruszająca i smutna. Michelle Thomas poślubiła nieboszczyka. Narzeczony Michelle – Kevin Lavelle, został skatowany za pomocą żelaznego pręta przez członków gangu w czasie gdy pracował poza domem, aby zarobić pieniądze na zaplanowane wesele ze swoją ukochaną. Zaatakowało go 9 bandytów w trakcie powrotu z pracy do domu. Był ojcem dwójki dzieci – 5 i 4 letniego chłopca.  Pomimo śmierci Kevina i nieopisanego smutku po jego stracie, Michelle postanowiła, że poślubi swojego wybranka.  Ceremonia ślubu odbyła się w kostnicy szpitala w Oxfordzie. Świadkami zaślubin byli rodzice oraz najbliżsi przyjaciele.

4. Ślub w klatce pośród rekinów

Dwójka zakochanych z Nowego Jorku postanowiła wzięła ślub w 2010 roku. Nie było by w tym nic dziwnego i wartego odnotowania gdyby nie to, że ślub odbył się pod wodą w towarzystwie rekinów. Młodych zamknięto w klatce i włożono do wielkiego akwarium. Oboje ubrani byli w piankę, pani odpowiednio w białą, natomiast pan w ciemną. Wyposażeni byli w butle z tlenem oraz maski do nurkowania z załączonymi mikrofonami, tak aby osoby stojące i przyglądające się ceremonii mogły słyszeć słowa przysięgi.

3. Ślub na platformie do skakania na bungee

Młoda para z Belgii – Jeroen i Sandra Kippers, wzięli ślub na platformie do skakania na bungee. Wniesiono ich na wysokość 50 metrów na okres ceremonii ślubnej. Towarzyszyło im około 20 gości, natomiast na drugiej platformie znajdowała się orkiestra. Po złożeniu przysięgi oboje skoczyli na bungee.

2. 99999 róż na ślubie

Pewien Chińczyk – Xiao Wang – zaskoczył swoją wybrankę kolekcją 99999 róż, które zdobiły ceremonię ślubu w Chongqing. Jako, że wybranka Xiao powiedziała, że marzy jej się romantyczny ślub, pan młody wpadł na genialny pomysł, aby obkleić różami samochody. Zdziwił się trochę gdy okazało się, że do wykorzystania 99999 róż potrzeba aż 30 samochodów. Pomysł okazał się rewelacyjny. Efekt był przepiękny, a panna młoda zdumiona i przeszczęśliwa.

1. Sakramentalne “TAK” w stanie nieważkości

Para zakochanych z Nowego Jorku powiedziała sobie tak w stanie nieważkości. Ceremonia odbyła się w specjalnie do tego przystosowanych samolocie Boeing 727-200.  Uzyskanie nieważkości w takim samolocie polega na wielokrotnym locie w górę i dół, co przypomina wykres paraboli. W momencie, gdy samolot szybko opada pod dużym kątem tworzy się stan nieważkości, a ludzie którzy znajdują się w samolocie poznają smak braku grawitacji.ZOBACZ TEŻ: 10 najdroższych prezentów w historii

CIEKAWOSTKI

Początek strony