Dzisiaj garść faktów na temat filmu - klasyki kina familijnego. Chyba nie ma osoby, która nie zna historii ośmioletniego chłopca, który na Gwiazdkę został sam w domu i odpierał ataki zdesperowanych włamywaczy. Oto dziesięć ciekawostek związanych z nieśmiertelnym dziełem Chrisa Columbusa.
1. Film znalazł się w Księdze Rekordów Guinessa - wśród komedii familijnych uzyskał największe wpływy z box office'u - 533,000,000 dolarów.

2. Joe Pesci w czasie zdjęć do filmu ciągle zapominał, że gra w filmie familijnym, używając niecenzuralnego angielskiego słowa na „f". Chris Columbus doradził mu wtedy, żeby używał zamiast niego słowa fridge (pol. lodówka).

3. Film gangsterski, który Kevin ogląda, to nie żaden klasyk. Został "stworzony" na potrzeby "Kevina"; a zainspirowany obrazem "Aniołowie o brudnych twarzach", nominowanym do Oscara w 1938 r.

ZOBACZ TEŻ: 10 ciekawostek o Oscarach

4. Krążą legendy, że w „Kevinie" wystąpił się sam Elvis Presley. Muzyka zmarłego w 1977 r. ponoć widać na drugim planie w scenie kiedy Pani McCallister krzyczy przy recepcji (tuż przed spotkaniem z Johnem Candym).

5. Pomysł na ten film narodził się podczas kręcenia "Wujaszka Bucka", w którym Macaulay Culkin "przesłuchiwał" opiekunkę przez skrzynkę na listy.

6. Postać, którą gra Joe Pesci - Harry Lime - została nazwana na cześć reżysera Orsona Wellesa, który nazwał tak postać w filmie "Trzeci człowiek" z 1949 roku.

7. Zdjęcie dziewczyny Buzza, które ogląda Kevin, tak naprawdę przedstawia chłopca ucharakteryzowanego na dziewczynę. Przyjrzyjcie się!

8. W scenie, w której Harry gryzie Kevina, grający włamywacza Joe Pesci naprawdę ugryzł Macaulaya Culkina zostawiając na jego palcu bliznę.

9. Daniel Stern wcielający się w postać Marva zgodził się tylko na jedno ujęcie z tarantulą siedzącą mu na twarzy. Aktor musiał udawać krzyk, który później został zdubbingowany, gdyż podniesiony głos przestraszyłby pająka.

10. Columbus początkowo miał w planie nakręcić sekwencję snu Kevina, w którym dom bohatera ożywa. Niestety reżyser ze względu na ograniczony budżet zrezygnował z tego pomysłu.  CIEKAWOSTKI

Początek strony