Ludzie mają wiele powodów, dla których nie korzystają z banku, a zamiast tego ukrywają gotówkę w domu. Czy jesteś jednym z tych, którzy zachowują awaryjne oszczędności pod materacem? Jeśli tak - pamiętaj, że trzymanie pieniędzy ukrytych w domowej skrytce nie zawsze jest bezpieczne. Jeśli jednak masz poważne opory przed powierzeniem oszczędności instytucji bankowej i planujesz trzymać je w domu, zapamiętaj następujące informacje.

1. W ogródku

Zakopywanie gotówki w ziemi było niegdyś dość powszechną praktyką, niemniej w dzisiejszych czasach stosowanie tego rozwiązania nie jest dobrym pomysłem. Powody są przynajmnie trzy:

  • Twoje fundusze mogą zostać bardzo upłynnione np. przez ciekawskiego sąsiada.
  • Jeśli pies uwielbia kopać dziury w ziemi, może łatwo znaleźć pieniądze.
  • Pochowane w pieniądze mogą zostać bardzo łatwo podlane przez wiosenny deszczyk.

2. Pod materacem

Chociaż ukrywanie pieniędzy pod materacem należy do klasyki gatunku, to rozwiązanie jest dość ryzykowne. Pamiętaj, że w przypadku odwiedzin nieproszonych gości, jednym z pierwszych miejsc, które zostaną bardzo szczegółowo sprawdzone będzie twój materac.

3. W torbach na zakupy

Nawet jeśli złodzieje nie szukają oszczędności w przypadkowych torbach na zakupy, mogą potrzebować ich do noszenia rzeczy, które ukradli. I nie chcesz dać im kolejnej przyjemnej niespodzianki, prawda?

4. W starych portfelach i torebkach

Nigdy nie trzymaj gotówki w starych portfelach i torebkach. Nawet jeśli ich nie używasz, to nie znaczy, że są dobrym miejscem na utrzymanie pieniędzy.

5. W koszu do prania

Możesz pomyśleć, że warto trzymać pieniądze w koszu na brudną odzież, gdyż jest to obiekt, którego nikt nie chce dotykać. Jednak złodzieje często używają kosza do transportu skradzionych przedmiotów. Czasami więc kosz do prania jest dokładnie tym, czego potrzebują.

6. Za zdjęciem lub zdjęciem w ramce

Inny klasyczny przykład schowka. Złodzieje oglądają te same filmy co reszta i nie wahają się sprawdzić takich "podstępnych" miejsc, nawet jeśli oznacza to złamanie najcenniejszych wspomnień.

7. W sejfach, które nie są przykręcone

Nie ma znaczenia, czy sejf jest mały czy duży. Jest absolutnie bezużyteczny, jeśli złodzieje mogą go nosić. Dobrym pomysłem jest przymocowanie sejfu w taki sposób, aby trudno było się poruszać: ściana, podłoga, a nawet mebel będą doskonale spełniać to zadanie.

8. W szufladach i szafkach

Ani szuflady, ani zamknięte szafki nie są bezpiecznym miejscem, aby trzymać pieniądze. Złodzieje często mają śrubokręty i inne narzędziai, więc zamykane meble znajdują się wśród miejsc, które sprawdzają najpierw.Jeśli uważasz, że zabrakło Ci miejsc na ukrycie pieniędzy, spróbuj zastosować następujące sugestie:

  • Owiń swoje pieniądze w plastikowej torebce i przymocuj ją do dolnej części lady kuchennej lub do dolnej części pudełka dla zabawek dla dzieci (najlepszym rozwiązaniem jest utworzenie w niej fałszywego dna).
  • W wodoodpornym pojemniku przechowywanym w najniższej szufladzie lodówki lub zamrażarki. Upewnij się, że na pudełku nie ma napisu "Lody" lub czegoś innego, co może zainteresować złodziei.
  • Ukryj swoje oszczędności wśród przycisków, nici i innych akcesoriów do szycia. Chyba że złodzieje nagle muszą coś zaszyć, najprawdopodobniej nie będą szukać pieniędzy tam.
  • W parze starych butów, ubrań, a może na starym komputerze, który już nie działa. Upewnij się, że wszystko wygląda jak śmieci, które jeszcze nie wyrzuciliście.ZOBACZ TEŻ: Psychologiczne sztuczki, które warto znać

CIEKAWOSTKI

Początek strony