Te psychologiczne sztuczki ułatwią Ci życie i pomogą radzić sobie ze stresującymi sytuacjami. Warto się z nimi zapoznać.

1. Kto kogo lubi?

Kiedy grupa ludzi śmieje się, spróbuj zwrócić uwagę na kogo uwagę zwracają poszczególni członkowie grupy. W trakcie śmiechu ludzie instynktownie patrzą na członków grupy, którzy są im najbliżsi (lub chcą aby byli).

2. Jak w prosty sposób opanować stres?

W sytuacji stresowej żuj gumę. Sprawi to, że będziesz się mniej denerwować. Związane jest to z działaniem mózgu, który obniża poziom stresu myśląc, że nie możesz być w niebezpieczeństwie, ponieważ jesz.

3. Zachowaj spokój za wszelką cenę

Jeśli ktoś się na ciebie zezłości, postaraj się zachować spokój. Prawdopodobnie złośnik będzie się gniewać, ale później się dopadnie go uczucie wstydu.

4. Milczenie jest złotem

Jeśli zadasz komuś pytanie i otrzymasz tylko częściową odpowiedź, zachowaj kontakt wzrokowy i milcz. Osoba odpowiadająca zazwyczaj zakłada, że ​​oryginalna odpowiedź nie była wystarczająco dobra i będzie chciała ją rozwinąć.

5. To jak się zachowujesz prowadzi do tego co w efekcie czujesz

Nasze emocje idą w parze z ich fizyczną manifestacją. Zachowanie jest ściśle powiązane z odczuwanymi emocjami. Szczęśliwie to działa w obydwie strony. Jeśli chcesz się poczuć szczęśliwie, po prostu zacznij się uśmiechać. Z czasem to zadziała

6. Pewność siebie ponad wszystko

Większość ludzi nie potrafi odróżnić błyskotliwości i pewności siebie. Jeśli sprawiasz wrażenie osoby, która wie co robi, ludzie będą darzyć cię zaufaniem.

7. Twój rozmówca jest człowiekiem

Przed rozmową kwalifikacyjną wyobraź sobie, że znasz rekrutera i jesteście starymi przyjaciółmi. Okaż szacunek ale jednocześnie staraj się być zrelaksowany - efekt może całkowicie cię zaskoczyć.

8. Pokaż to, co sam chciałbyś zobaczyć u innych

Jeśli okażesz innym, jak bardzo jesteś szczęśliwy i podekscytowany na ich widok, następnym razem te same osoby będą prawdopodobnie dużo szczęśliwsze i bardziej podekscytowane widząc Ciebie. (Jest to trick, który psy stosują nagminnie)

9. Najpierw poproś o więcej a następnie o mniej

Jeśli chcesz aby ktoś wyświadczył ci przysługę, poproś go o to, żądając więcej niż byłby w stanie wykonać. Gdy odmówi, poproś go o mniej. Ludzie są bardziej skłonni zgodzić się na mniejszą przysługę, jeśli najpierw odmówią większej.

10. Po co się stresować skoro można się ekscytować

Wiele fizycznych efektów stresu jest takich samych, jak te płynące z radości (np. ciężkie oddychanie, przyspieszenie serca itp.) Jeśli zaczniesz postrzegać swoją groźną sytuację jako wyzwanie, stres stanie się radością.

11. Pierwsza randka

Kiedy jesteś na pierwszej randce, postaraj się wybrać w ekscytujące miejsce. Twoja wybranka (lub wybranek) będzie z Tobą wiązała takie same uczucia jakich doświadczyła w emocjonującym i ekscytującym miejscu.

12. Zmniejsz swoje szanse na bycie zaatakowanym

Jeśli jesteś na spotkaniu grupowym i spodziewasz, że ktoś weźmie Cię w obroty, usiądź tuż obok niego. Siedzenie obok sprawi, że ta osoba nie będzie się czuła bezpiecznie, aby cię zaatakować.

13. Pokaż im jak wyglądają

Jeśli pracujesz w obsłudze klienta, stawiaj za sobą lustro. Klienci będą milsi, ponieważ będą widzieć swoje odbicie w lustrze i będą chcieli wyglądać ładnie.

14. Pokaż, że wiesz co mówisz

Postaraj się unikać zwrotów typu: "Wydaje mi się.. " albo "Uważam, że...". To może być postrzegane jako brak pewności siebie.

15. Kontakt wzrokowy ponad wszystko

Podczas rozmowy z drugą osobą postaraj się zwrócić uwagę na kolor oczu. Sprawi to, że nawiążesz kontakt wzrokowy w sposób na tyle silny, że Twój rozmówca bardziej Cię polubi.ZOBACZ TEŻ: Jak się skutecznie obronić przed manipulacją?

CIEKAWOSTKI

Początek strony