Niewiele jest rzeczy, które w równy sposób przyczyniają się do lepszego nastroju lub oferuje więcej zabawy niż jedno z najpiękniejszych rozrywek na świecie. Ale znaczenie zdrowego i regularnego życia seksualnego naprawdę jest często niedoszacowane. Oto osiem dobrych powodów, dla których nie powinno się zaniedbywać swojego życia seksualnego.

Oto to, co dzieje się z Twoim ciałem, gdy przestaniesz uprawiać seks:

1. Częściej chorujesz

Jeśli przez dłuższy czas nie uprawia się seksu, system immunologiczny staje się znacznie słabszy. Zarazki łatwiej rozprowadzają się w ciele sprawiając, że ryzyko infekcji wzrasta. Zamiast pić ziołową herbatkę, lepiej jest uprawiać seks a herbatkę schować w szafie.

2. Twój poziom stresu wzrasta

Seks jest świetnym sposobem na odstresowanie. Regularny seks zmniejsza ilość hormonów stresu i sprawia, że ​​czujesz się bardziej zrelaksowany/zrelaksowana w życiu codziennym. Bez tej ważnej równowagi możesz stać się tykającą bombą zegarową.

3. Trudno Ci się pobudzić

Trudno uwierzyć, ale prawda: jeśli nie "ćwiczysz" regularnie, możesz mieć problemy seksualne w przyszłości. Mężczyźni mogą doświadczać problemów związanych z erekcją i może być trudniejsze dla kobiet, aby mieć orgazm.

4. Twoje marzenia się zmieniają

Niektórzy nagle zauważają, że mają dziwne sny, gdy cierpi ich życie seksualne. Może to oznaczać, że nieoczekiwanie zaczniesz marzyć o seksie lub będziesz miewać orgazm podczas snu.

5. Z czasem tracisz pragnienie seksu

Jeśli twoje ciało zauważy, że masz długotrwałą przerwę w życiu seksualnym, produkcja hormonów płciowych zmniejsza się. Czujesz się mniej jak seks, jeśli byłeś abstynent na chwilę. Ponadto Twoje libido poczuje się inaczej. I to wszystko wynika z faktu, że hormony płciowe powoli zanikają.

6. Odczujesz dystans między partnerem

Kiedy para w związku rzadko sypia ze sobą, ich odległość interpersonalna staje się większa. Możesz zacząć mieć poczucie niepewności związanej z partnerem, a inni wydają się Ci bardziej atrakcyjni.

7. Obniża poczucie własnej wartości

Nie jest zaskoczeniem, że każda osoba czuje się bardzie dowartościowana, jeśli czuje się pożądana. Okazuje się jednak, że brak seksu ma ogromny wpływ na samopoczucie, powodując smutek lub depresję w przypadku braku życia seksualnego. Badania wykazały, że regularne współżycie pomaga walczyć z depresją. Podsumowując: udane życie seksualne działa jak naturalne leki przeciwdepresyjne.

8. Twoje ryzyko raka wzrasta

Dla mężczyzn ryzyko raka gruczołu krokowego wzrasta w czasie dłuższej abstynencji seksualnej. Lekarze zalecają prowadzenie regularnego współżycia aby zredukować ryzyko.
ZOBACZ TEŻ: Objawy zawału serca

CIEKAWOSTKI

Początek strony