Czy wiesz, że jedną z głównych przyczyn zgonów są ataki serca? Prowadzenie zdrowego stylu życia i zmniejszenie stresu może pomóc chronić przed niewydolnością serca. Są również inne rzeczy, które mogą być bardzo przydatne, a nawet mogą uratować życie. Należy do nich umiejętność rozpoznania objawów niewydolności serca na krótko przed. Niektóre z nich mogą wystąpić na miesiąc przed zawałem. Upewnij się, że zawsze traktujesz je jako czerwone flagi. Oto kilka porad jak rozpoznać atak serca na miesiąc przed jego wystąpieniem

1. Zmęczenie

Kiedy tętnice stają się wąskie, serce otrzymuje o wiele mniej krwi niż zwykle. To sprawia, że ​​serce musi wykonać znacznie cięższą pracę niż normalnie. W konsekwencji możesz odczuwać zmęczenie i senność niemal przez cały czas.

2. Duszność

Kiedy twoje serce pompuje coraz mniej krwi, płuca nie będą w stanie uzyskać wystarczającej ilości tlenu. Dwa systemy (układ oddechowy i układ krwionośny) ściśle współistnieją ze sobą. Jeśli masz kłopoty z oddychaniem, najlepiej skonsultuj się z lekarzem najszybciej jak to możliwe, może to oznaczać, że zbliża się czas ataku i możesz potrzebować pomocy.

3. Osłabienie

Kiedy twoje ciało staje się słabe, coraz bardziej wąskie tętnice nie pozwalają na prawidłowe krążenie krwi. Twoje mięśnie nie uzyskują tego, czego potrzebują, a w konsekwencji zaczynasz odczuwać coraz większe osłabienie.

4. Zawroty głowy i zimne poty

Niewłaściwe krążenie sprawia, że przepływ krwi do mózgu jest ograniczony. To zagraża życiu. To z początku powoduje zawroty głowy i świętość. Nie powinieneś tego ignorować.

5. Ciśnienie w klatce piersiowej

Jeśli masz początkowe objawy zawału serca, możesz odczuwać dyskomfort w klatce piersiowej, niezależnie od tego, czy jest to niewielki czy też rozpierający ból. Ból będzie się stopniowo nasilał, dopóki nie nastąpi zawał.

6. Objawy grypowe lub zimne

Jeśli masz wrażenie, że nagle pojawiają się objawy grypy znikąd, może to świadczyć o zbliżającym się zawale. Wielu ludzi uważa, że ​​tylko na kilka dni przed atakiem rozwinęły się u nich objawy grypopodobne.

Jak sobie z tym poradzić?
Jeśli odczuwasz podobne objawy, bądź znasz kogoś u kogo występują, skontaktuj się z lekarzem najszybciej jak to możliwe. Najlepszym sposobem zapobiegania zawałowi serca jest zauważenie objawów wcześnie i szybka wizyta u specjalisty.

CIEKAWOSTKI

Początek strony