Umiejętność robienia dobrego pierwszego wrażenia często może być bardzo pomocna w życiu, niezależnie od tego czy chodzi o zapewnienie pracy marzeń czy nawiązanie trwałego związku. W kluczowych sytuacjach dobry start może być podstawą sytuacji zmieniającej życie. Przedstawiamy 10 ważnych rzeczy, które pomogą Ci zawsze zrobić dobre pierwsze wrażenie.

ZOBACZ TEŻ: Psychologiczne sztuczki, które warto znać


1. Okazuj pozytywne emocje

Kiedy spotykasz się z kimś nowym, spróbuj zacząć rozmowę z prawdziwym uśmiechem i trzymać się pozytywnych tematów. Pozytywna postawa sprawi, że rozmówca będzie bardziej otwarty a to pomoże tobie przedstawić najlepszą wersję siebie.

2. Opracowanie otwartego języka ciała

Twój język ciała może wiele powiedzieć o tobie, nawet zanim się przedstawisz. Pochyl swoje ciało w kierunku osoby, z którą rozmawiasz i unikaj skrzyżowania nóg, aby wyglądać bardziej przystępnie. Ogólnie rzecz biorąc, upewnij się, że zachowujesz pozę, którą nie jest zbyt zamknięta, ani zbyt nieprzyjazna.

3. Staraj się nawiązać kontakt wzrokowy

Podczas kontaktu staraj się nawiązać i trzymać kontakt wzrokowy. Brak kontaktu wzrokowego może sprawić wrażenie, że chcesz opuścić pokój. Pamiętaj również,że zbyt długie wpatrywanie się w rozmówcę może sprawić, że twój rozmówca zacznie odczuwać dyskomfort. W razie wątpliwości skorzystaj z metody trójkąta (oczy - usta) i "przełącz" spojrzenie z oczu na usta. To powinno pomóc utrzymać odpowiednią ilość kontaktu wzrokowego.

4. Zwróć uwagę

Zawsze słuchaj uważnie, co mówi druga osoba, aby móc korzystać z tych informacji w trakcie rozmowy. Okazywanie zainteresowania tym, co inni mają do powiedzenia znacznie ułatwia prowadzenie dialogu.

5. Zadaj pytania

Zadawanie trafnych i sensownych pytań pozwoli nie tylko zebrać myśli, ale również często odwrócić rozmowę na Twoją korzyść.

6. Znajdź wspólną płaszczyznę

Kiedy komunikujesz się z kimś, zawsze staraj się znaleźć wspólną płaszczyznę rozmowy. Wzajemne zainteresowania i tematy, które lubisz, sprawią, że rozmowa będzie przebiegać gładko.

7. Pokaż swoją wyjątkowość

Oryginalność jest zawsze bardzo ceniona. Starając się zrobić dobre wrażenie, warto wymyślić coś wyjątkowego, zamiast zanudzać rozmówcę oklepanymi tematami, których nikt nie interesuje. Odkrywanie ciekawych umiejętności lub hobby odróżni cię od innych i sprawi, że twoja osoba zostanie zapamiętana.

8. Pokaż poczucie humoru

Podczas spotkania często bardzo trudno jest wyczuć emocje drugiej osoby. Warto jest pamiętać o poczuciu humoru. Uważaj z żartami - zły żart lub żart nie pasujący do sytuacji natychmiast zrujnuje twój wizerunek.

9. Zebranie informacji z wyprzedzeniem

Przed spotkaniem kogoś po raz pierwszy lub przed rozmową kwalifikacyjną wskazane jest, aby zebrać chociażby podstawowe informacje na temat osoby lub wykonać pewne badania nad firmą, którą jesteś zainteresowany. W ten sposób będziesz miał więcej wiedzy, jak przygotować się i czego się spodziewać w pewnych sytuacjach. Będziesz też miał więcej tematów do dyskusji a dodatkowo będziesz szybciej udzielać satysfakcjonujących odpowiedzi na zadane pytania.

10. Ułatw sobie pierwszy kontakt

Przygotowując się do spotkania z kimś nowym pomoże Ci zrobić dobre pierwsze wrażenie w wielkim stylu. Zbytnia koncentracja na swoim zachowaniu sprawi, że będziesz zachowywać się nerwowo i ...w końcu stracisz głowę. Nie zapominaj o tym i pamiętaj, aby być sobą i skupić zainteresowanie na sobie.CIEKAWOSTKI

Początek strony