Nie od dziś wiadomo, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Niestety w sytuacji kryzysowej często bardzo trudno jest ocenić we właściwy sposób kto jest prawdziwym przyjacielem a kto próbuje tylko za takiego uchodzić. W tym artykule przedstawiamy 7 typów osobowości, których bezwzględnie należy unikać. Dla własnej kondycji psychicznej.

ZOBACZ TEŻ: Psychologiczne sztuczki, które warto znać


1. Królowa dramatu

Osoba (niekoniecznie kobieta) przesadnie dramatyzująca i robiąca sceny z każdego, nawet najmniejszego problemu. Często osoba ta swoim zachowaniem stara się zwrócić na siebie uwagę innych osób. Nie daj się wciągnąć w jej grę i nie kupuj jej historyjek. W sytuacji kryzysowej zachowuj spokój i nie daj się wytrącić z równowagi.

2. Osoba, której nie udało się Tobie zadowolić setki razy

Niektórych ludzi trudno jest zadowolić. Na pewno byłaś/byłeś w sytuacji, że Twoje starania spełzły na niczym i w żadnym wypadku nie udało się Tobie spełnić wymagań. Pociesz się, że są osoby które zawsze będą niezadowolone i będą oczekiwać więcej i więcej. Nie będziesz w stanie ich zadowolić bez względu na to, co robisz. Musisz ten fakt zaakceptować.

3. Osoba, która zawsze neguje Twoje marzenia

Przestań dawać kredyt zaufania tym, którzy gaszą Twoje marzenia. Ci ludzie zmniejszają Twój potencjał, powoli gasząc wewnętrzny płomień. Jeśli poddasz się i pozwolisz aby w negatywny sposób wpływali na Ciebie, przestaniesz żyć zgodnie ze swoimi przekonaniami. Przekraczaj swoje ograniczenia i realizuj własne wizje aby cieszyć się życiem. Życie jest podróżą, a 99% to, co osiągniesz, pochodzi bezpośrednio z tego, co robisz.

4. Manipulator

Uważaj na manipulatorów, którzy próbują Cię wykorzystać poprzez zastraszanie i manipulowanie. Jeśli spojrzysz na tego typu zachowania z pewnego dystansu, zdasz sobie sprawę, że ci ludzie są często zbyteczni w Twoim życiu. Manipulatorzy rutynowo nadają najwyższy priorytet swoim własnym uczuciom i potrzebom ponad wszystkimi innymi. Będą wymagać ciągłej pomocy i uwagi. Nie akceptuj tego zachowania w żaden sposób.

5. Uparty, który twierdzi, że powinieneś być kimś innym

Nie musisz udawać, że jesteś kimś, kogo nie jesteś. Niech ludzie pokochają Cię za to, kim jesteś, a nie za kogo chcą Cię uważać. Ważne jest, aby pamiętać, że jesteś jedyną osobą na świecie, która wie, co się dzieje w Twojej głowie teraz. Ludzie, którzy Cię nie znają, mogą założyć, że jesteś kimś zupełnie innym. Nie ma potrzeby zakładania maski. Nie masz kontroli nad tym, co inni myślą o tobie, ale masz kontrolę nad sposobem, w jaki zdecydujesz się przekazywać swoje opinie.

6. Przebaczający przyjaciel, który odmawia przebaczenia za błędy

Błędy są elementem rozwoju. Nie jest sztuką nie popełniać błędów. Sztuką jest umiejętność przyznania się do nich. Błędy są naturalną częścią każdego wartościowego przedsięwzięcia. Jeśli ktoś ciągle obwinia Cię za Twoje błędy i nie potrafi wybaczyć, być może należy rozważyć unikanie tego typu relacji.

7. Krytyk wewnętrzny

Na sam koniec: Pobudka! Tak, niestety, wewnętrzny krytyk jest w Tobie. Nieuzasadniona autokrytyka często idzie w parze z nieszczęściem i niepokojem, a to zupełnie nieuzasadnione. Nie ma powodu, aby być swoim największym krytykiem - aby ciągle obwiniać się za swoje niedociągnięcia. Wszystko czego potrzebujesz to odwaga bycia sobą. Twoja prawdziwa wartość jest zakorzeniona w tym kim jesteś. Każdy jest inny. Jesteś tutaj, aby wyrazić kim jesteś i cieszyć się tym, co masz w tej chwili. Kiedy to zaakceptujesz, nie ma powodu, aby porównać siebie z kimś innym.


CIEKAWOSTKI

Początek strony