Na sam koniec każdej rozmowy o pracę zawsze pada pytanie: Czy ma Pan/Pani jakieś pytania?". Jest to absolutnie kluczowy element, który może decydować o Twoim "być" albo ''nie być" w oczach przyszłego Pracodawcy. Przed udzieleniem odpowiedzi "nie" na to pytanie, pamiętaj, że Twoje pytania nie tylko zwiększają szanse na otrzymanie pracy, ale także dają lepszy pomysł, czego się spodziewać. Istnieją 3 kluczowe pytania, które zawsze należy zadawać na KAŻDEJ rozmowie o pracę.





ZOBACZ TEŻ: Psychologiczne sztuczki, które warto znać


Kultura korporacyjna to atmosfera emocjonalna w firmie, która łączy wszystkich pracowników. Zawiera reguły zachowania i komunikacji, działania, motywację, wartości i wiele więcej.
Pytając o kulturę korporacyjną, możesz dowiedzieć się więcej o środowisku pracy i zrozumieć, jak się w nim czujesz.

Ważne jest, aby dowiedzieć się o potencjalnych codziennych obowiązkach. Zadając to pytanie, możesz uzyskać pełny obraz tego, jak będzie wyglądać dzień pracy i jakie będą przeszkody, którym będziesz musiał stawić czoła. Ponadto pokażesz potencjalnemu pracodawcy, że chętnie uczestniczysz w życiu korporacyjnym.

Po rozmowie rekrutacyjnej zwykle następuje okres nerwowego oczekiwania. Kiedy zadzwonią lub napiszą? Czego mam się spodziewać?
Aby uniknąć tego rodzaju stresu, zapytaj swojego potencjalnego pracodawcę kiedy możesz spodziewać się kolejnego etapu rekrutacji.


  • Jeśli obiecują zadzwonić do Ciebie, poproś o przybliżony czas oczekiwania na odpowiedź.
  • Jeśli musisz przejść przez kolejną rundę, zapoznaj się z jej szczegółami, aby być przygotowanym. Nie bój się prosić o więcej informacji, ponieważ pomoże Ci to uniknąć pomyłek i poczuć się bardziej pewnie.
  • Nie zapomnij podziękować swojemu potencjalnemu pracodawcy po rozmowie i pamiętaj: nawet jeśli zostałeś odrzucony, nie ma powodu do rozpaczy. Poproś firmę, aby wyjaśniła przyczynę odrzucenia - masz prawo do uzyskania kompleksowej odpowiedzi. Pomoże to zrozumieć i pokonać wady jako potencjalnego pracownika.



CIEKAWOSTKI

Początek strony