Dla wielu osób wczesne wstawanie jest dość przykrym doświadczeniem, zwłaszcza po weekendzie. Wiele osób twierdzi, że nie można wstać wcześnie w dobrym nastroju. Chociaż wielu z nas uważa, że ​​poranne wstawanie jest dużym wyzwaniem, w rzeczywistości wcale tak być nie musi. Aby rozwiązać ten problem wystarczy co najmniej dwa tygodnie podążać za naszymi wskazówkami i wkrótce stawanie wczesnym rankiem stanie się mniej uciążliwe. Spróbuj, może i Ty staniesz się rannym ptaszkiem.

1. Znajdź dobry powód, aby wstać wcześniej

Przed pójściem spać, sprawdź jeszcze raz listę rzeczy do zrobienia na jutro. Zmień swoje plany, tak aby najbardziej trudne i odpowiedzialne zadania zostały zakończone przed południem. Zauważysz pewne pozytywne zmiany w umiejętnościach zarządzania czasem, ponieważ rano to najlepsza pora dnia aby spędzać czas produktywnie i odnosić sukcesy w pracy.

2. Zapomnij o przycisku "Drzemka"

Czy to twój dzwonek alarmowy? Więc wstań natychmiast. Bez wymówek. Jasne, myślisz, że lepiej ustawić drzemkę na 15 minut, ale taki argument prowadzi do nikąd. W rezultacie wejdziesz w fazę tzw. "głębokiego snu" i w efekcie będzie dwa razy trudniej wstać 10 minut później.

3. Czterogodzinny cykl snu nie wystarczy

Jeśli myślisz, że cztery godziny snu na dobę w zupełności wystarczą, to jesteś w dużym błędzie. Rano będziesz czuć się okropnie. Gwarantujemy. Koniecznie idź spać i wstawaj o tej samej godzinie każdego dnia. Musisz mieć wystarczająco dużo snu - nie mniej niż 6-8 godzin na dobę. I jeszcze jedno: ta sama zasada stosuje się do weekendów. Ale nie martw się, chociaż w pierwszych dniach może być trudno przez kilka dni, dzięki codziennemu systemowi, za dwa tygodnie nie zauważysz żadnej różnicy między tygodniem a weekendem.

4. Jeśli obudziłaś się trochę wcześniej - wyskakuj z łóżka

Jeśli ustawisz alarm na 6:00 rano, ale otworzyłaś oczy o 5:40, nie żałuj tych "zagubionych" minut. Nie ma sensu wracać do snu. Spróbuj raczej pozytywnego myślenia. "Rewelacja, mam o 20 minut więcej wolnego czasu! W tym czasie mogę zrobić, przeczytać gazetę i ułożyć sobie włosy".

5. Wstawaj w tym samym czasie zarówno w dni powszednie, jak i w weekendy

Tak, może się wydawać, że początkowo nie jest łatwe zadanie, ale wkrótce twoje ciało, a co ważniejsze, twój mózg przywyknie do tego. Nawet nie zauważysz róznicy. Dodatkowo, zaoszczędzisz kilka godzin, które możesz spędzić robiąc to co chcesz.

6. Podskoki

Spróbuj podskoczyć zaraz po tym jak się obudzisz. Kilka skoków pomoże organizmowi uzyskać trochę energii. Jeśli jesteś w stanie to wykonać, zrób to. W ten sposób pomożesz systemowi limfatycznemu zwalczyć szkodliwe toksyny, które były produkowane w nocy.

7. Rozciąganie

Możesz rozciągać mięśnie podczas leżenia w łóżku. Unikaj szybkich, gwałtownych ruchów; rozciągaj się powoli i ostrożnie. Wypróbuj 5-10 minut ćwiczeń rozciągających rano, a wkrótce poczujesz się jak nigdy wcześniej - pozytywnie i z dużą dozą energii.

8. Otwórz okno

Czasami nawet po wyskakiwaniu z łóżka czujesz, że twój umysł jest wciąż w głębokim śnie. Otwórz okno lub jeszcze lepiej, wyjdź na balkon, jeśli pogoda jest w porządku. Weź głęboki oddech i nagle zobaczysz wszystko wyraźnie.

9. Wypij szklankę wody

Najlepszym sposobem na przygotowanie "pobudzającego" eliksiru jest dodanie cytryny i łyżeczka miodu do wody. Pij poranny "koktajl" i podbij świat!

10. Zjedz dobre śniadanie

Unikaj żywności i napojów o wysokiej zawartości tłuszczu lub cukru, ponieważ mogą powodować "ciężki żołądek" i senność. Twoje śniadanie powinno być smaczne i zdrowe. Taka kombinacja będzie stanowić doskonały początek dnia.
ZOBACZ TEŻ: Psychologiczne sztuczki, które warto znać

CIEKAWOSTKI

Początek strony