Łączenie pokarmów nie tylko sprawia, że ​​potrawy smaczniejsze, ale czasami może również pomóc schudnąć w bardzo zdrowy sposób. Liczne badania pokazują, że połączenie pewnych pokarmów poprawia trawienie, daje więcej energii i pomaga osiągnąć smukłą sylwetkę. Oto 8 kombinacji żywieniowych, które pomogą Wam zachować zdrowie i sprawią, że zrzucenie kilku kilogramów stanie się łatwiejsze. Dodatkowo przedstawiamy również 6 kombinacji, których lepiej unikać.
1. Warzywa + jajko na twardo

Zgodnie z wynikami badań, jaja wspomagają wchłanianie karotenoidów (pigmenty, które nadają barwę warzyw). Karotenoidy nie tylko pomagają w walce z przyrostem masy ciała, ale również chronią przed utratą wzroku, rakiem i dodatkowo pomagają odżywić skórę. Następnym razem gdy zdecydujesz się na sałatkę warzywną, rozważ dodanie do niej jajka sadzonego lub jaja na twardo.

2. Tuńczyk + imbir

Imbir przyspiesza opróżnianie żołądka i blokuje enzymy, które promują stan zapalny. Tuńczyk natomiast zawiera kwasy omega-3, które uniemożliwiają przechowywanie tłuszczów w jamie brzusznej. Idealne combo, jeśli chcesz pozbyć się dodatkowych kilogramów.

3. Szpinak + olej z awokado

To są twoi nowi sojusznicy w walce z nadwagą. Aby tłumić apetyt: olej z awokado, który również przyczynia się do poprawy poziomu cholesterolu i zawiera witaminy B i E oraz potas. Szpinak, natomiast zwiększa uczucie sytości i zawiera bardzo mało kalorii.

4. Kukurydza + warzywa

Zgodnie z jednym z badań, dieta która zawiera rośliny strączkowe raz w tygodniu jest bardziej skuteczna i pomaga w walce z nadwagą, niż dieta o tej samej ilości kalorii, ale bez roślin strączkowych. Dodając kukurydzę zwiększasz efekt odchudzający. Kukurydza zawiera skrobię, która sprawia, że ​​ciało nie jest w stanie absorbować większości kalorii i glukozy.

5. Melon + czerwone winogrona

Melon jest naturalnym diuretykiem, który pomaga zapobiegać zatrzymanie płynów i winogrona zawierają przeciwutleniacz, który pomaga zmniejszyć nagromadzenie tłuszczu. Idealnym połączeniem zatrzymać obrzęk.

6. kurczak + pieprz cayenne

Jako produkt bogaty w białka, kurczak pomaga utrzymać dłużej uczucie sytości i sprawia, że ​​można spożywać mniej kalorii w kolejnych posiłkach. Pieprz Cayenne, z drugiej strony, przyspiesza spalanie tłuszczy i hamuje apetyt.

7. Ziemniaki + pieprz

Zgodnie z badaniami, ziemniaki są sycące bardziej niż produkty pełnoziarniste. Ponadto są bogate w potas. Jeśli chcesz schudnąć, należy jeść je gotowane lub pieczone, wolne od sosów i masła. Dodawaj pieprz, który zapobiega tworzeniu się nowych komórek tłuszczowych.

8. Kawa + cynamon

Cynamon zawiera silne przeciwutleniacze, które zmniejszają otyłość brzuszną, a kawa zmniejsza apetyt. Więc jeśli próbujesz stracić kilka kilogramów, nie ma nic lepszego niż dobry początek dnia przy filiżance wyśmienitej kawy z cynamonem.


Teraz, gdy wiecie, jakie kombinacje żywności mogą pomóc Wam osiągnąć cel w postaci utraty masy ciała, należy zwrócić uwagę na kombinacje, których należy bezwzględnie unikać:

  • Białka i węglowodany, na przykład hamburger
  • Dwa różne typy białek, takie jak bekon i jajka.
  • Białka i skrobie, takie jak kurczaki i makarony.
  • Skrobia i cukier, takich jak ziemniaki i ketchup.
  • Cukier i tłuszcze np. lody i pieczywo.
  • Owoce połączone z innych rodzajem żywności np. truskawki z lodami.


ZOBACZ TEŻ: Objawy zawału serca

CIEKAWOSTKI

Początek strony