Koloseum
Koloseum

Rzymianie panowali w starożytnym świecie przez ponad tysiąc lat. Poza legionami, inżynierią i prawem wiemy, że opanowali do perfekcji wykorzystywanie licznej i taniej siły roboczej. Poza tym Rzym ma w swojej bogatej historii wiele innych ciekawych aspektów, troszkę bardziej zdumiewających.


Freddie Mercury
Freddie Mercury

To, że Freddie Mercury był i nadal jest ikoną muzyki oraz jednym z najwybitniejszych wokalistów rockowych w historii, jest faktem absolutnie bezspornym. Mimo to wiele faktów z jego życia nadal jest owiane mgiełką tajemnicy. Oto kompilacja 10 ciekawostek związanych z jego życiem prywatnym oraz karierą.


trójkąt bermudzki
trójkąt bermudzki

Postęp cywilizacyjny pozwala osiągać ludziom rzeczy, które niegdyś wydawały się absolutnie niedostępne. Na Ziemi oraz w kosmosie miejsce miały i wciąż mają zjawiska, których człowiek - pomimo zaangażowania olbrzymich nakładów - nie jest w stanie rozwikłać. Oto 10 największych zagadek ludzkości - tajemnic z pogranicza nauki i zjawisk określanych obecnie jako nadnaturalne. Być może niegdyś ich tajemnica zostanie rozwikłana.


Tutenchamon
Tutenchamon

Egipt jest jednym z najstarszych krajów cywilizacji świata. Zachwyca wspaniałymi zabytkami, plażami, historią, ale i niesamowitymi informacjami z życia codziennego oraz świata starożytnego. Poniżej przedstawiamy kilka najciekawszych ciekawostek ze słonecznego imperium Faraonów.


sierp i młot
sierp i młot

Niegdyś mocarstwo trzymające żelazną ręką państwa socjalistyczne (w tym Polskę). Sny o potędze rozbiły się pod koniec lat 80. XX wieku. Niemniej w czasach świetności potrafili zadziwić. Oto 10 ciekawostek z historii nieistniejącego już ZSRR.


żyrafy na sawannie
żyrafy na sawannie

Afryka to z jednej strony zaskakujący, z drugiej jednak cudowny kontynent. Co więcej, dla wielu z nas jest on bardzo tajemniczy i wskazać możemy ogromną ilość faktów na jego temat, o których tak naprawdę nie mamy pojęcia. Wyróżnia się sporą ilością unikalnych i wspaniałych, biologicznych, jak i stricte geologicznych atrybutów. Tworzą go wartościowi ludzie oraz mieszanka różnorodnych kultur, sprawiając, że jest to miejsce warte odwiedzenia.


Było sobie życie
Było sobie życie

W dzisiejszych czasach ludzkie pod wieloma względami nie stanowi tematu tabu, jak to bywało w przeszłości. Chociaż wiemy dużo o ludzkim ciele, to nie wiemy jeszcze wszystkiego, co wpływa na nasz organizm. Oto 15 ciekawostek o ludzkim ciele, o których pewnie nie wiedziałeś.


elektrownia atomowa
elektrownia atomowa

Energia atomowa czy też jądrowa jest dostarczana do milionów domów na całym świecie, prawdopodobnie niedługo również w Polsce. W porównaniu do innych źródeł wytwarzania energii elektrycznej, energia jądrowa jest mniej szkodliwa na środowisko. Ponadto elektrownie atomowe zapewniają niskie koszty, przewidywalną moc przy stabilnych cenach i są niezbędne w utrzymaniu niezawodności systemu elektroenergetycznego. Ostatni kryzys nuklearny w Japonii zwrócił uwagę całego świata na produkcję energii jądrowej na świecie, przypominając nam o minionych katastrofach i wypadkach.


CIEKAWOSTKI

Początek strony