Przedstawiamy 6 propozycji filmów, które opowiadają o miłości, ale nie są komediami romantycznymi. Zamiast wybuchów śmiechu, możecie liczyć na dużą dawkę emocji i niezapomniane wrażenia. Oto nasze sugestie.


Czytelnicy miesięcznika "Empire" wybrali 50 najgorszych filmów wszech czasów. Na podium znalazły się trzy tytuły, które wygrywały już w podobnych zestawieniach: "Batman i Robin", "Bitwa o Ziemię"i "Guru miłości". Pierwsza dziesiątka największych filmowych gniotów według czytelników miesięcznika "Empire" przedstawia się następująco.


Pomimo upływu ponad 40 lat od ostatniej wizyty człowieka na powierzchni Księżyca, wciąż wiemy zaskakująco mało na jego temat. Dziś zabieramy Was na wycieczkę po naturalnym satelicie Ziemi.


Co nas przed laty straszyło, a w niektórych przypadkach straszy do dziś? Oto lekko nostalgiczne zestawienie kina grozy sprzed lat. Czy widzieliście wszystkie te horrory? Zaczynamy od lat 80. (czyli w grę wchodzą premiery z lat 1981-1990). Dla ułatwienia ograniczamy się do kręgów anglojęzycznych – wiadomo, że powstawały wtedy też ciekawe rzeczy w Azji czy we Włoszech. I tak pewnie sami przypomnicie sobie niejeden tytuł, który Waszym zdaniem powinien jeszcze znaleźć się na tej liście, ale od tego mamy komentarze. Zapraszamy więc na nostalgiczną wyprawę.


Japonia to nie tylko trzęsienia ziemi i wybuchy nuklearne, nie tylko specyficzne programy telewizyjne. Jeżeli nie wiesz czym jest Basashi, dlaczego progi do domów mają 15 centymetrów wysokości czy po co mężczyźni golą głowę. Poniżej znajdziecie garść ciekawostek dotyczących Kraju Kwitnącej Wiśni.


anime
anime

Dziś dziesiątka bajek, które znacząco wpłynęły na nasze młodzieńcze życie. Dzięki magicznemu kanałowi telewizyjnemu „Polonia 1” otrzymaliśmy niezapomniane chwile. Trzy bajki emitowane były codziennie rano. W pamięci pozostaną również lektorzy - Jerzy Rosołowski, Jacek Brzostyński, Janusz Kozioł - których głos zawsze będzie już się kojarzyć z bajkami z Polonii 1. Oto 10 najlepszych bajek z Polonii 1 wg naszego serwisu.


Ogrody Ubud Bali
Ogrody Ubud Bali

Chyba każdy z nas kiedyś był na basenie. Czy to w szkole na zajęciach wychowania fizycznego, czy na miejskim basenie pod chmurką, gdzie schodziła się połowa mieszkańców miasta. Basen nie musi się jednak z tłumem, czepkiem i chlorowaną wodą – wystarczy zapoznać się z poniższą listą prezentującą niesamowite baseny z całego świata.


wybuch bomby atomowej
wybuch bomby atomowej

Na pewne wynalazki chyba jesteśmy jeszcze niezbyt dojrzali. Laureat nagrody Nobla, Otto Hahn, jako pierwszy przeprowadził reakcję rozszczepienia jądra atomu. Później żałował swego wynalazku i obarczał się współodpowiedzialnością za tragedię w Hiroszimie. I słusznie – mimo że od ostatniego, bojowego użycia bomby atomowej minęło już parę ładnych lat, w dalszym ciągu wisi nad nami widmo nuklearnej zagłady spowodowanej niewłaściwym wykorzystaniem energii, do której nie powinniśmy mieć dostępu.


CIEKAWOSTKI

Początek strony