Transport lotniczy jest najszybciej rozwijajacym się rodzajem transportu od kilku już dekad. Stały wzrost podróżujących odnotowuje się na całym świecie, również i w Polsce – w 2015 roku polskie porty lotnicze obsłużyły o 3,5 mln pasażerów więcej niż rok wcześniej. Gwałtownie zwiększa się także ilość towarów przewożonych drogą powietrzną przez przewoźników cargo. Lotniska rozrastają się tak aby mogły przyjąć i obsłużyć większość ilość zarówno samolotów jak i pasażerów.

Poniższy ranking przedstawia 10 największych lotnisk świata pod względem zajmowanej powierzchni.


Człowiek wykazuje się zdolnością uczenia, rozumowania i rozwiązywania problemów. Jest świadomy nie tylko siebie, ale również innych. Czuje i okazuje emocje. Ludzie są kreatywni, potrafią myśleć abstrakcyjnie i porozumiewać się językiem, który służy do wyrażania złożonych idei. Chociaż naukowcom do tej pory nie udało się utworzyć jednej spójnej, wyczerpującej definicji inteligencji, to wszyscy zgadzają się co do faktu, że ludzie nie są jedynymi stworzeniami na świecie, którzy się nią wykazują. Istnieją w królestwie zwierząt tacy przedstawiciele, których zachowanie, spryt i umiejętności bezsprzecznie dowodzą ich wysokiej inteligencji.


Od czasu, kiedy w 1903r. bracia Wright dokonali pierwszej próby lotu (na odległość 36 metrów), samoloty i podróżowanie nimi zmieniły się diametralnie. Obecnie samoloty są nie tylko znacznie większe i szybsze, ale również pokonują nieporównywanie większe odległości i są uznawane są za najbezpieczniejszy środek transportu. Jeśli lubicie odrywać się od ziemi i chcielibyście doświadczyć komfortu lotu w jednym z największych samolotów pasażerskich świata, koniecznie zapoznajcie się najpierw z poniższym rankingiem.


Chyba żaden inny gatunek filmu nie porusza wyobraźni tak, jak  horror oparty na faktach. Socjopaci, seryjni zabójcy, nawiedzone domy, egzorcyści – świadomość, że istnieją w prawdziwym świecie sprawia, że najchętniej nie wychodziłoby się z domu po zmroku i zawsze spało przy zapalonym świetle.  Kto wie, może to nie taki zły pomysł sprawdzić teraz, czy coś nie kryje się pod łóżkiem. Oto lista 10 horrorów opartych na faktach. Który z tych horrorów jest dla Was najbardziej przerażający?


Co roku setki milionów dolarów wydawane są przez kolekcjonerów sztuki na zakup najbardziej pożądanych obrazów świata. Jednak niekoniecznie najdroższe arcydzieła malarstwa są tymi najbardziej znanymi. Te najpopularniejsze, najbardziej rozpoznawalne z reguły należą do kolekcji najlepszych muzeów świata i są bezcenne. Który z tych najbardziej znanych obrazów chcielibyście powiesić na swojej ścianie?


Historia mieszanych napojów alkoholowych, dzisiaj popularnie zwanych koktajlami lub drinkami, sięga początków XIX w. Wówczas ograniczały się głównie do napojów przypominających poncze i co ciekawe, były serwowane głównie o poranku, aby zapewnić energię na dalszą część dnia. Do dziś nie ma zgodności co do powstania słowa "koktajl", jednak najciekawsza wersja tłumacząca pochodzenie tej nazwy wiąże się z amerykańską właścicielką pewnej tawerny, która w czasie wojen rewolucyjnych używała koguciego pióra do przyozdabiania serwowanych przez siebie drinków. W Polsce do określenia mieszanych trunków alkoholowych używa się słowa "drink", który w jęz. angielskim znaczy po prostu napój.


Pies jaki jest, każdy widzi - wierny, przyjacielski, zabawny. W przeciwieństwie do kota, pies jest zwierzęciem stadnym i bardzo chętnie wchodzi w interakcje. Przed wami trochę faktów o przysłowiowym "najlepszym przyjacielu człowieka".


„Wielkie Jabłko”, „Stolica świata”, „Miasto, które nigdy nie śpi” - to tylko niektóre przydomki najludniejszego miasta Stanów Zjednoczonych. Oto kilka ciekawostek i faktów z historii tego niezwykłego miasta.


CIEKAWOSTKI

Początek strony