Każdy kto odbył w życiu chociaż jedną podróż samolotem, zna to na pamięć: "Co to za podskok? Co tak skrzypi? Dlaczego krople wody spływają po ścianach? A co, jeśli pilot zaśnie?" W tym artykule rozwiewamy kilka Waszych wątpliwości, które mogą się pojawić podczas lotu wysoko w chmurach. Udanych wakacyjnych lotów!


tajemnicza postać w tle
tajemnicza postać w tle

Oto kilka zdjęć, które mogą wywołać niepokój. Co o nich sądzicie?


B-2
B-2

Kiedy w 1903 r. bracia Wright dokonali pierwszego udanego lotu samolotem, chyba nie przypuszczali, że z czasem maszyny latające będą odgrywać tak ważną rolę w naszym życiu. Powszechnie wiadomo, że samoloty wojskowe należą do najbardziej zaawansowanych technicznie i drogich maszyn świata. Nic dziwnego, w końcu to lotnictwo decyduje o zwycięzcy i przegranym danej bitwy, a nawet wojny. Jakie są najdroższe samoloty wojskowe na świecie? Poniżej znajdziecie aktualne zestawienie.


Serwis internetowy globalfirepower.com prowadzi statystykę siły militarnej poszczególnych państw. Armie z całego świata klasyfikowane są na podstawie algorytmu, który bierze pod uwagę wiele czynników. Należą do nich takie jak liczebność wojska, ilość i rodzaj sprzętu wojskowego, budżet obronny, liczba ludności, zasoby naturalne i wiele innych. Na podstawie wszystkich tych danych określane jest miejsce danej armii w świecie. Który kraj jest na szczycie rankingu? Dowiecie się z tego zestawienia.


Liczba żołnierzy zawsze robi wrażenie. Najpotężniejsze armie świata liczą miliony osób noszących broń. W dzisiejszych czasach o potencjale wojska nie świadczy tylko liczba osób powołanych pod broń, ale także ich wyszkolenie i posiadane uzbrojenie. Państwa wydają miliardy dolarów na nowoczesny sprzęt i zwiększają wydatki na cele obronne. Poniżej przedstawiamy listę dziesięciu państw z największą liczbą żołnierzy.


Sprawa wydaje się oczywista: są pewne granice, których przekraczać się nie powinno. Zwłaszcza po spożyciu alkoholu. Niby każdy to wie, ale przypomnieć warto. Najlepiej wydrukować, wziąć ze sobą na imprezę i, gdy już będziesz mieć mocno w czubie, wyciągnąć z kieszeni i przeczytać ponownie. A nuż się przyda...


Nie od dziś wiadomo, że Wielka Brytania to druga ojczyzna Polaków. W niektórych kręgach Londyn uchodzi za 17 województwo. Oto lista mniej i bardziej szokujących ciekawostek na temat tego interesującego kraju.


Mamy dla Was zestawienie 10 znakomitych kampanii reklamowych, które fantastycznie poruszają przedstawiane tematy, uświadamiają, rozbawiają czy pouczają! Sprawdźcie koniecznie! Która podoba Wam się najbardziej?


CIEKAWOSTKI

Początek strony