Oto najciekawsze ciekawostki o Francji.


Poniższa tabela przedstawia informacje o powierzchni (w km2) największych jezior w Polsce oraz województwie w którym się znajdują. Podana powierzchnia jeziora dotyczy zwierciadła wody i wysp na jeziorze.

Gdy pogoda dopisuje i jest już naprawdę ciepło, warto wyruszyć na wycieczkę po Polsce. Kryje ona przed nami wiele niesamowitych i tajemniczych miejsc, gdzie prawa natury wydają się nie obowiązywać. Woda płynąca pod górę, drzewa o fantastycznych kształtach, jeziora niemal całkowicie pozbawione życia czy góra, na której nie odczuwa się zmęczenia.


Oto garść zdumiewających ciekawostek ze świata przyrody.


Gdy pogoda dopisuje i jest już naprawdę ciepło, warto wyruszyć na wycieczkę po naszym pięknym kraju. Tym bardziej że kryje on przed nami wiele niesamowitych, tajemniczych i dziwacznych miejsc. Jeśli jeszcze nie znacie tych miejsc, musicie koniecznie je odwiedzić. Naprawdę warto.


Rosja to to największe państwo świata, kraj rozciągający się na dwóch kontynentach. Z racji swojego ogromu dysponuje ogromnym potencjałem bogactw naturalnych, wzbudzając uzasadniony respekt. Na temat Rosji krąży wiele historii, legend i żartów. Żartobliwie mówi się, że "Rosja to nie kraj. Rosja to stan umysłu". Poniżej zestawienie kilku suchych faktów.


Mamy dziś dla was kilka ciekawostek o Świętym Mikołaju, Rudolfie i mikołajkach. Święty Mikołaj nie latał saniami zaprzęgniętymi w renifery. Nie miał też czerwonego stroju i czapki. Święty Mikołaj był biskupem Miry i w ikonografii przedstawiany jest w infule na głowie i z pastorałem w ręku. Zobaczcie zatem, czego być może nie wiedzieliście o tym, który zostawia Wam co roku paczkę pod choinką.


Kazimierz Górski pozostawił po sobie prawdziwy pomnik i kopalnię cytatów, często prostych, ale jakże pięknych i logicznych. Które z nich pamiętacie?


CIEKAWOSTKI

Początek strony