droidy
droidy

O tym człowieku być może nigdy nie słyszeliście. Jego nazwisko jest znane głównie w świecie rysowników i ilustratorów. Ralph McQuarrie (1929-2012) był amerykańskim ilustratorem i projektantem koncepcyjnym. Jego prace można było podziwiać (często nieświadomie) setki razy. To on odpowiada za wygląd postaci, miejsc czy pojazdów w czołowych produkcjach science-fiction: "Bliskie spotkania trzeciego stopnia", "E.T.", "Kokon", "Gwiezdne wojny" i wielu innych. Tak wyglądały jego projekty dotyczące Star Wars, o tym jak powstały i jaki miały wpływ na całokształt opowiadał on sam i reżyser George Lucas.


palący papierosa
palący papierosa

Dziś kilka niepokojących faktów na temat papierosów i tytoniu. Jeżeli są wśród Was miłośnicy puszczania dymka, to może warto zapoznać się z kilkoma ciekawymi faktami.


Są na świecie miejsca, które warto zobaczyć przed śmiercią. Są też takie, których lepiej unikać. Mimo że nikt o zdrowych zmysłach nie odważyłby się na spędzenie relaksującego weekendu w jednym z takich miejsc, to z jakiegoś powodu osnute złą sławą obiekty zdają się być dla wielu z nas magnetycznie przyciągające.


mroczny las
mroczny las

Być może nie zdawaliście sobie sprawy o istnieniu tego miejsca. Z pozoru to zwykły las, może nieco bardziej mroczny i gęsty niż inne. Po bliższym przyjrzeniu się można zobaczyć, że skrywa mroczną tajemnicę. Jaką? Tego dowiecie się z tego artykułu.


Pomimo tego, że żyjemy w XXI wieku, w dobie najnowszych technologii oraz powszechnie dostępnego internetu, okazuje się, że na mapie świata istnieją miejsca, które nadal pozostają zagadką. Oto przedstawiamy Wam lise kilku miejsc, które nadal owiane są mgiełką tajemnicy


najgorsze suknie na ślub
najgorsze suknie na ślub

Ślub to dla wielu osób jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Jest wiele czynników, które mają wpływ na powodzenie ceremonii. Z drugiej strony jest tyle samo tych, które mogą ją zrujnować. Dzisiaj przedstawiamy jeden z nich: koszmarne suknie, które z pewnością zrobią wrażenie, ale niekoniecznie pozytywne.


chińskie lampiony
chińskie lampiony

Co takiego wynaleźli Chińczycy? Można by podejrzewać, że wszechobecną tandetę i dziecięcą pracę za miskę ryżu. Rzeczywistość okazuje się jednak znacznie bardziej efektowna.


American Beauty scena z wanną
American Beauty scena z wanną

Istnieją filmy, które na stałe wpisały się do historii kinematografii. Niektóre z nich to prawdziwe arcydzieła sztuki filmowej. Poniżej przedstawiamy listę najbardziej charakterystycznych scen filmowych wszech czasów. Każda z nich pokazuję, że film może być tak piękny jak obraz lub oszałamiające zdjęcie.


CIEKAWOSTKI

Początek strony