Chłopiec z fajką
Chłopiec z fajką

Oto 10 najdroższych obrazów w historii.


Kilka ciekawostek na temat starożytnej Grecji


Japońskie tradycje bardzo odbiegają od europejskich standardów. Dlatego to co dla mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni jest zupełnie normalne, nas zadziwia, szokuje, bawi lub zniesmacza. Szczególnie jeśli chodzi o obyczaje związane z seksem.


Każda epoka zmieniała podejście do seksualności człowieka. Jeżeli myślicie, że w XXI wieku seks przestał być tematem tabu, to jesteście w błędzie. Seksualność w starożytnym Egipcie był otwarta i nieskażona poczuciem winy. Seks nie był tematem tabu - był ważną częścią życia - od narodzin do śmierci i odrodzenia.


zdjęcie wszechświata
zdjęcie wszechświata

Potocznie wszechświatem nazywany wszystko to, co fizycznie istnieje: cała przestrzeń, czas, prawa fizyki, stałe fizyczne oraz wszystkie formy energii i materii. Większość materii i energii znajdującej się we Wszechświecie przybiera formę ciemnej materii i ciemnej energii. Słowo „Wszechświat” może być też używane w innych kontekstach jako synonim słów „kosmos” (w rozumieniu filozofii), „świat” czy „natura”. W naukach ścisłych słowa „Wszechświat” i „kosmos” są równoważne. Poniżej znajdziecie kilka ciekawostek z nim związanych.


Mars to czwarta według oddalenia od Słońca planeta Układu Słonecznego. Nazwa planety pochodzi od imienia rzymskiego boga wojny – Marsa. Zawdzięcza ją swej barwie, która przy obserwacji z Ziemi wydaje się rdzawo-czerwona i kojarzyła się starożytnym z pożogą wojenną. Oto 10 faktów na temat Marsa, o których mogliście nie wiedzieć.


Watykan to najmniejsze państwo świata - zarówno pod względem powierzchni, jak i pod względem liczby mieszkańców. Ten niewielki zakątek skrywa jednak wiele sekretów i ciekawostek, o których wiedzą jedynie nieliczni. Postanowiliśmy się im przyjrzeć.


piłka nożna na murawie
piłka nożna na murawie

Piłka nożna jest to jedna z najpopularniejszych na świecie sportowych gier zespołowych. Oto garść ciekawostek na temat tej popularnej dyscypliny sportowej.


CIEKAWOSTKI

Początek strony