W dzisiejszych czasach każdy, kto posiada minimalną wiedzę z zakresu obsługi komputera spotkał się choć raz z koniecznością obróbki grafiki. I chociaż większość osób ma w tej materii raczej mgliste pojęcie, to istnieją osoby, które radzą sobie z tym doskonale. Poniżej przedstawiamy kilka prac, które udowadniają, że każde zdjęcie może być doskonałym materiałem wyjściowym do stworzenia dzieła sztuki.


Oto zestawienie zarobków Harrisona Forda za każdy film z serii "Star Wars": "Nowa nadzieja", "Imperium kontratakuje", "Powrót Jedi" oraz "Przebudzenie mocy".


Wrota piekieł
Wrota piekieł

Derweze to mała wioska w Turkmenistanie położona na pustyni Kara-kum. Chociaż zamieszkuje ją mniej niż 350 mieszkańców, to z pewnością jest to najpopularniejsze miejsce w tym rejonie. Dlaczego? W 1971 roku radzieccy geologowie popełnili błąd. Przez przypadek doprowadzili do powstania tzw. Bramy do piekła.


Star Wars bohaterowie
Star Wars bohaterowie

Prawie dwa pokolenia minęły odkąd Gwiezdne Wojny ukazały się w kinach, a w ciągu ostatnich 40 lat powstało w sumie sześć filmów fabularnych. To idealny czas, aby zobaczyć, jak aktorzy zmienili się na przestrzeni lat. Co myślicie? Czy Mark Hamill wygląda bardziej lub mniej na bohatera niż wcześniej? Co sądzicie Jake'u Lloyd'zie, który grał młodego Anakina Skywalkera? My uważamy, że Harrison Ford trzyma formę bez względu na wiek! Podzielcie się swoją opinią i zagłosujcie lub komentujcie poniżej.


Najbardziej kasowe filmy w historii
Najbardziej kasowe filmy w historii

Największe filmowe superprodukcje często przynoszą olbrzymie pieniądze, ale to nie te filmy są najlepszą inwestycją dla producentów. Oto 10 najbardziej dochodowych produkcji, których stworzenie kosztowało niewiele, a przychody liczone były w milionach
Koty są bardzo inteligentne. W sumie to żadna nowość. Udało im się przekonać całą starożytną cywilizację, aby je czcić. Kiedy rzucicie okiem na poniższe zdjęcia lepiej jest bezpiecznie założyć, że koty nie są głupie, lecz ich logika rządzi się specyficznymi prawami, które mogą być trudne do zrozumienia.


oznaczenie toalety
oznaczenie toalety

Toalety publiczne pełnią poważną funkcję. Niektórzy uważają nawet, że są jednym z najbardziej użytecznych wynalazków ludzkości. Niestety mało kto okazuje im wdzięczność. Stworzyliśmy kompilację najbardziej twórczych znaków toaletowych. Jedynym problemem jest to, że niektóre z tych znaków mogą być trudne do odczytania po kilku piwach. Widzicie jakieś śmieszne znaki toaletowe na tej liście? Czy któryś z nich szczególnie przypadł Wam do gustu?


Pole światła
Pole światła

Bruce Munro jest brytyjskim artystą tworzącym rozległe i wciągające instalacje świetlne. Do ostatniego projektu, będącego częścią serii o nazwie Field of Light, artysta wybrał australijską prowincję. Instalacja korzysta z ponad 50000 świateł obejmuje powierzchnię zbliżoną do czterech boisk piłkarskich. Pomysł na ostatni projekt przyszedł do niego w czasie podróży przez pustynię do Uluru w 1992. Podczas tej podróży czuł przekonujące połączenie energii, ciepła i jasności pustynnego krajobrazu, a jak zauważa na swojej stronie internetowej, "Field of Light jest ucieleśnieniem tego doświadczenia."


CIEKAWOSTKI

Początek strony