ludzie po spożyciu alkoholu
ludzie po spożyciu alkoholu

Alkohol może być niebezpieczny, jeżeli jest spożywany w nadmiarze. Brazylijski fotograf Marcos Alberti rozpoczął swój projekt jako żart, fotografując swych przyjaciół po pierwszym, drugim i trzecim kieliszku wina. "Pierwsze zdjęcie było robione w momencie wejścia gościa do studia, w celu uchwycenia stresu i całodniowego zmęczenia po pracy..." - wyjaśnia Alberti. Zdjęcia te ujawniają emocje, radość oraz są portretem psychologicznym przedstawionych osób.


Koty są jednymi z najbardziej popularnych zwierząt domowych, Są majestatyczne, inteligentne, ale także tajemnicze. Uważasz się za kociego specjalistę? Sprawdź, czy zaskoczymy Cię którymś z poniższych 10 faktów


najwyższe budynki świata
najwyższe budynki świata

Aż 2,4 km – tyle łącznie będzie mierzyć 5 najwyższych budynków świata, których budowa zakończyła się w 2014 roku. Na liście 10 najwyższych budowli pojawiły się dwa nowe drapacze chmur, a wśród nich wieża w miejscu WTC.


W Polsce jest kilka solidnych stadionów, które nie odbiegają standardem od najlepszych aren w Europie i na świecie. Niektóre z największych aren piłkarskich to wciąż miejsca, którym przydałaby się gruntowna przebudowa. Sprawdźmy, jakich jest dziesięć największych stadionów w Polsce.


Luksusowe hotele to miejsca nie tylko dla turystów spragnionych wypoczynku, ale także dla każdego, kto ma ochotę udać się w miejsce w którym wszyscy gotowi są spełniać każde nasze żądanie. Wybierając się do jednego z najbardziej luksusowych hoteli na świecie, możemy być niemal pewni, że zatrudniona tam obsługa dołoży wszelkich starań, byśmy wyjechali stamtąd tak zadowoleni, jak to tylko możliwe. Noc za 300 złotych w jednym z czterogwiazdkowych hoteli w Warszawie wydaje się być niczym w porównaniu do bajecznych hoteli w Dubaju, gdzie trzeba za noc zapłacić kilkadziesiąt tysięcy dolarów. Jednak hotele takie oferują nie tylko wyżywienie i komfort wypoczynku, ale także podziemne garaże, całodobową obsługę, prywatnych lokajów, rozrywki, alkohole i wszystko, czego tylko może potrzebować człowiek spragniony wrażeń.


największe jeziora świata
największe jeziora świata

Jeziora to naturalne śródlądowe zbiorniki wodne. Największe jeziora na kuli ziemskiej mają pochodzenie tektoniczne i to właśnie w nich znajduje się prawie cały zasób wód jeziornych. W pozostałych typach jezior, w tym polodowcowych znajduje się jedynie 5% wszystkich wód jeziornych. W tym rankingu chcielibyśmy przedstawić Wam właśnie największe jeziora tektoniczne położone na naszym globie. Niestety, żadne z polskich jezior nie znalazło się na liście. Zaczynamy od tego najmniejszego z największych.


najwyższe szczyty w Polsce
najwyższe szczyty w Polsce

Każdy z słyszał o Koronie Himalajów, czyli 14 najwyższych szczytach na świecie, które przekraczają 8 tysięcy metrów. Co byście powiedzieli na to, by zdobyć 10 najwyższych szczytów w Polsce? Wszystkie one mieszczą się w Tatrach. Przy odrobinie przygotowań do takiej wyprawy, zdobycie wszystkich 10 szczytów powinno zabrać maksymalnie jeden tydzień. Ponadto większość opisanych poniżej szczytów usytuowanych jest w okolicach doliny Morskiego Oka, dzięki czemu nie trzeba się codziennie przemieszczać z miejsca na miejsce. Taka wyprawa będzie z pewnością znakomitą okazją do podziwiania niezwykłej panoramy Tatr i pokonania własnych słabości.


Na naszym globie możemy podziwiać liczne cuda inżynierii. Jednym z nich i najbardziej okazałym są mosty. Od zarania dziejów ludzkość tworzyła proste lub bardziej zaawansowane mosty, które wznoszono nad rzekami, czy też wąwozami. Wraz z rozwojem techniki ich długość zwiększała się z kilkunastu, kilkudziesięciu metrów do kilkuset, a w ostatnich latach przekroczyła nawet kilkadziesiąt kilometrów. Zapraszamy do czytania i oglądania.


CIEKAWOSTKI

Początek strony