belgijskie czekoladki
belgijskie czekoladki

Czekolada to niezwykły smakołyk, który kocha cały świat. Jedzenie czekolady to sama przyjemność i same korzyści. Czekolada szybko wprawia w dobry nastrój oraz zmniejsza stres, powoduje uczucie zadowolenia, rozjaśnia umysł, zwiększa przepływ energii. Magnez reguluje sprawność komórek nerwowych, a cynk i selen zwiększają wydzielanie endorfin – tzw. hormonu szczęścia.
Ponadto czekolada zawiera lecytynę, która poprawia pamięć i uwalnia w mózgu związki pobudzające do pracy i nauki. Te wszystkie pozytywy płynące z delektowania się czekoladą przyczyniły się do powstania 10 niezwykłych miejsc. Oto 10 najciekawszych miejsca związanych z czekoladą.


morderczyni
morderczyni

Powszechnie uważa się, ze kobiety z natury są istotami łagodnymi, o znacznie większej wrażliwości niż mężczyźni. W historii jednak zdarzały się kobiety wyzute z podstawowych uczuć, dokonujące straszliwych zbrodni - od mordowania własnych niewinnych dzieci, po seryjne zabójstwa z zimną krwią. Oto lista 10 najbardziej bezwględnych kobiet morderczyń w historii.


najdziwniejsze rośliny
najdziwniejsze rośliny

Wg różnych źródeł na świecie istnieje około 350 tys. gatunków roślin. Szacuje się jednak, że jest ich ponad 500 tys. i wciąż pozostają do odkrycia. Powszechnie znamy takie rośliny jak paprotka zwyczajna, cis pospolity, wierzba, niezapominajka, róże itp. Poniższa lista prezentuje 10 najdziwniejszych roślin na świecie. Są niezwykłe, unikatowe i przede wszystkim rzadko spotykane. Zapraszamy zatem do lektury


prawda miejscowość
prawda miejscowość

W tym zestawieniu znajdziecie kilka faktów, które wielu z Was uznawało za pewnik. W rzeczywistości wszystkie te rewelacje nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. 


wino musujące
wino musujące

Szampan dość powszechnie kojarzony jest z luksusem i świętowaniem. Trunek z Szampanii jest znany na całym świecie. To właśnie szampanem większość z nas wita Nowy Rok. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że trunek ten ma bardzo bogatą historię. Warto dowiedzieć się o nim czegoś więcej.


papier toaletowy
papier toaletowy

Statystyczny Polak rocznie zużywa 2,5 kilograma papieru toaletowego, a to czterokrotnie mniej niż przeciętny mieszkaniec zachodniej Europy. Zobaczmy jak powstawał i zmieniał się ten wynalazek pierwszej potrzeby. To właśnie on ułatwił nam codziennie funkcjonowanie w kwestii utrzymania elementarnych zasad higieny osobistej.
Okazuje się, że są jeszcze na tym świecie rzeczy niezastąpione. Dzisiaj przybliżamy dzieje papieru toaletowego, a przy okazji zwyczaje dawnych, i mniej dawnych, społeczeństw w tej delikatnej kwestii.


hotel
hotel

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę jak bardzo istotny jest wybór właściwego hotelu podczas planowania wyjazdu wakacyjnego. Poniżej prezentujemy listę 10 największych hoteli na świecie, które powinny spełnić najśmielsze oczekiwania. Po przeczytaniu tego zestawienia możecie mieć pewność, że wybierając się do jednego z nich, na pewno nie spotkacie się z odmową rezerwacji z powodu braku wolnych pokoi. Miejsca poszczególnych hoteli w zestawieniu uzależnione jest od liczby dostępnych pokoi dla gości.


pies
pies

Psy, czyli nasi najwierniejsi czworonożni przyjaciele to zwierzęta niezwykle mądre. Grupa naukowców pod przewodnictwem profesora Stanleya Corena, opracowała listę najmądrzejszych ras psów, którą opublikował niemiecki magazyn „BILD”.  Przebadali oni ponad 100 ras psów pod kątem łatwości ich szkolenia. Przedstawiamy dzięki temu 10 najmądrzejszych ras psów na świecie.


CIEKAWOSTKI

Początek strony