Tajlandia
Tajlandia

Życie ma być dla Tajlandczyka głównie przyjemnością – dlatego od wszystkich doświadczeń, jakie niesie ze sobą, mieszkańcy Tajlandii oczekują radości i wygody. Życia nie bierze się tu zbyt poważnie. Kultura Tajlandii jest zupełnie inna od tej, w której żyjemy.


pączki
pączki

Któż z nas choć raz w życiu nie jadł pączka? Nie od dziś wiadomo, że należą do wyjątkowo kalorycznych wypieków. Miłośników "pączkowego szaleństwa" zapewne i tak to nie zraża. Poniżej 10 ciekawostek na temat pączków.


szpital psychiatryczny
szpital psychiatryczny

W świadomości większości osób szpital psychiatryczny funkcjonuje raczej jako miejsce o dość mrocznym charakterze. Głównie kojarzy się z ludźmi ubranymi w kaftan bezpieczeństwa. Czy jednak takie wyobrażenie jest wyssane z palca, czy raczej tkwi w nim ziarenko prawdy? Kilkadziesiąt lat temu wykonywano zabieg lobotomii, w wyniku którego 60% pacjentów umierało, a reszta stawała się roślinami. Od tego czasu minęło już trochę lat, ale szpitale psychiatryczne wciąż nie cieszą się dobrą sławą. Oto kilka kontrowersyjnych faktów, które powodują, że szpitale psychiatryczne jawią się dość nieprzyjaźnie.


RIP
RIP

Na każdego przyjdzie czas - takie jest neubłagane prawo natury. Nie od dziś wiadomo, że receptą na długowieczność jest zdrowy styl życia. Okazuje się, że z pozoru błahe i nieistotne nawyki, w długofalowej perspektywie, mogą skrócić życie.


Korea Północna
Korea Północna

Pomimo faktu, że Korea Północna uchodzi za najbardziej odizolowane państwo świata co jakiś czas możemy napotkać na garść informacji pochodzących z tego kraju. W związku ze śmiercią Ukochanego Przywódcy, która jak widzieliśmy na krążących po sieci nagraniach, doprowadziła do rozpaczy całe masy jego wiernych poddanych warto zebrać garść ciekawostek na temat tego specyficznego kraju.


Kevin sam w domu
Kevin sam w domu

Dzisiaj garść faktów na temat filmu - klasyki kina familijnego. Chyba nie ma osoby, która nie zna historii ośmioletniego chłopca, który na Gwiazdkę został sam w domu i odpierał ataki zdesperowanych włamywaczy. Oto dziesięć ciekawostek związanych z nieśmiertelnym dziełem Chrisa Columbusa.


brokuł
brokuł

Potocznie zwany kapustą szparagową czy zielonym kalafiorem znany jest już od ponad 2000 lat. Brokuł czyli źródło zdrowia i witamin. Oto 10 powodów dla których jest zalecany każdemu.


Star Wars plakat filmowy
Star Wars plakat filmowy

Nie od dziś wiadomo, że saga "Star Wars" doczekała się milionów fanów na całym świecie, stając się jedną z ikon popkultury. Kosmiczna historia walki dobra ze ze złem spowodowała, że Ameryka oszalała na jej punkcie. Poniżej kompilacja ciekawostek na temat serii.


CIEKAWOSTKI

Początek strony