zdjęcie ślubne
zdjęcie ślubne

Ślub to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu zakochanych. Moment, w którym narzeczeni ślubują sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską…. Od niedawna w Polsce słowa przysięgi małżeńskiej, nie muszą być wypowiadane w kościele lub w Urzędzie Stanu Cywilnego, a tam gdzie nam się spodoba. Dla tych wszystkich, którzy zamierzają wstąpić w związek małżeński pokazujemy niesamowite śluby z całego świata jako źródło inspiracji. Zapraszamy do lektury.


cmentarz
cmentarz

Niektórzy mogą uznać to za dziwne, że ktoś chce poświęcić wolne dni na zwiedzanie cmentarzy. Inni uważają, że taka wizyta to doskonała okazja by wspominać fascynujące postacie historyczne i dzieła znanych architektów, którzy byli autorami mauzoleów.


najgorsze więzienia
najgorsze więzienia

Odbywanie kary w Polsce w niektórych więzieniach może wywoływać kontrowersje. Osadzeni mają nierzadko lepszą opiekę medyczną, wyżywienie niż chociażby pacjenci szpitali. Do tego siłownia, biblioteki, zajęcia dodatkowe, kursy powodują społeczne niezadowolenie. Są z drugiej strony takie więzienia na świecie, do których nigdy nie chcielibyśmy trafić. Przedstawiamy najgorsze więzienia na świecie.


nietypowe słodycze
nietypowe słodycze

Masz ochotę na coś słodkiego? W szafce zalegają stare, wyschnięte na wiór ciastka lub przejadłeś się ogólnodostępnymi batonikami. Może coś nowego? Wypróbuj i zasmakuj w jednym z dziesięciu nietypowych słodkich produktów.


rambutan
rambutan

Masz dość oklepanych już bananów, pomarańczy, jabłek, kiwi i ananasów. Wypróbuj nowe, soczyste, smaczne owoce o nietuzinkowych kształtach. Oto 10 najciekawszych owoców z całego świata.


największa biblioteka
największa biblioteka

Według definicji – w tradycyjnym rozumieniu biblioteka to kolekcja książek. Może być również definiowana jako pomieszczenie, w którym przechowuje się kolekcje książek zawierających przydatne informacje dla powszechnego użytku. Stare biblioteki kojarzą nam się z drewnianymi zdobionymi półkami , dużą ilością kurzu, pożółkłymi stronami i charakterystycznym zapachem starych książek. Jednak najpiękniejszą stroną biblioteka jest panująca cisza pośród otaczających nas magicznych treści ukrytych pod grubymi okładkami. Rodzajów bibliotek jest mnóstwo między innymi akademickie, publiczne, szkolne a także specjalistyczne. W niniejszym zestawieniu prezentujemy 10 największych bibliotek na świecie.


dekoracja z kawy
dekoracja z kawy

Kawa to napój kultowy. Jest jednym z najbardziej popularnych napojów spożywanych na całym świecie. Jest częścią kultury i życia towarzyskiego, idealnym trunkiem na dobre rozpoczęcie dnia, gdy potrzebujemy zastrzyku energii. Jest świetnym sposobem na umilenie sobie pracy lub spotkania z rodziną, bądź przyjaciółmi. Oto znane na całym świecie przepisy na kawę w różnych wariantach.


drogi prezent
drogi prezent

Miłość i przyjaźń nie zna granic. Dla niektórych okazywanie miłości nie ma ograniczeń….. w pieniądzu. Dla swoich ukochanych staramy się dobierać prezenty jak najdroższe, najbardziej przydatne, które sprawią drugiej osobie radość. Oto lista ukazująca najdroższe prezenty i podarunki w historii.


CIEKAWOSTKI

Początek strony